navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Zimowe praktyki podchorążych

W piątek, 18 lutego br., do macierzystego portu powrócił okręt szkolny ORP Wodnik. Przez prawie dwa tygodnie, od poniedziałku, 7 lutego, na pokładzie okrętu zimową praktykę morską odbywało 41 podchorążych V rocznika Akademii Marynarki Wojennej.

Trasa rejsu obejmowała basen Morza Bałtyckiego i Cieśniny Duńskie. Podchorążowie zgłębiali tajniki nawigacji morskiej, nawigacji taktycznej, astronawigacji, okrętowych urządzeń nawigacyjnych, hydrometeorologii i oceanografii oraz wiedzy okrętowej. Realizowali zagadnienia obejmujące zasady prowadzenia dokumentacji w dziale elektromechanicznym i eksploatacji mechanicznych urządzeń okrętowych oraz pełnili wachty morskie jako dublerzy oficerów wachtowych.

Okręt szkolny ORP Wodnik przeznaczony jest do wykonywania długich rejsów nawigacyjno-szkoleniowych. Przez wszystkie lata służby wyszkoliło się na nim tysiące podchorążych Akademii Marynarki Wojennej. Okręt brał także udział w operacji „Pustynna burza”, pełniąc rolę okrętu-szpitala w działaniach na wodach Zatoki Perskiej w 1991 roku.
Na początku 2018 roku okręt odbył rejs szkolny na Morze Śródziemne i do Kuwejtu, po raz pierwszy także z podchorążymi z Arabii Saudyjskiej, Kataru i Kuwejtu studiującymi w AMW.

źródło: 3. FO/foto: Krzysztof Miłosz/AMW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY