navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Zimowa szkoła cyberbezpieczeństwa w AMW

W dniach 09-10 marca 2021 r. Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa Akademii Marynarki Wojennej zorganizowało konferencję pn. „Zimowa Szkoła Cyberbezpieczeństwa”, której inicjatorem jest minister Tomasz Zdzikot.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wydział Rozwoju i Cyberbezpieczeństwa Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych Ministerstwa Obrony Narodowej.

W ramach konferencji zaplanowany został cykl prelekcji skierowany przede wszystkim do nauczycieli szkół ponadpodstawowych uczestniczących w programie „CYBER.MIL z klasą”, jak również nauczycieli szkół posiadających w swojej strukturze certyfikowane klasy mundurowe.

Założeniem II edycji „Zimowej Szkoły Cyberbezpieczeństwa” jest przekazanie doświadczeń i wiedzy eksperckiej z zakresu problematyki przeciwdziałania cyberzagrożeniom, aspektów walki informacyjnej, zarządzania incydentami oraz bezpieczeństwa informacji.

Tematyka konferencji ma przyczynić się do podniesienia świadomości uczestników w zakresie występujących zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz wskazać skuteczne metody przeciwdziałania tym zagrożeniom. Będzie również służyła wymianie praktycznych uwag w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi szkoleniowych, takich jak gry symulacyjne czy cyberpoligony.

Prelegentami będą doświadczeni specjaliści Morskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz zaproszeni eksperci.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami wynikającymi z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa SARS COV-2, prelekcje przeprowadzone zostaną w formie zdalnej.

źródło: AMW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY