navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Żeglarze z Forth po raz pierwszy dołączają do obchodów I wojny światowej na Falklandach

Żeglarze z HMS Forth po raz pierwszy wzięli udział w jednym z kluczowych wydarzeń w życiu Falklandów: rocznicy wielkiej wojny morskiej.

Odkąd Royal Navy pokonała siły niemieckie u wybrzeży wysp, 8 grudnia został oznaczony jako „ Dzień Bitwy ”, święto narodowe dla mieszkańców brytyjskiego terytorium zamorskiego, ale także dzień upamiętniający 29 ofiar we Wspólnocie – i 1871 Niemców. marynarze zabici.

Centralnym punktem rocznicy jest nabrzeżny pomnik wzniesiony dla mężczyzn w 1914 roku na cyplu w Stanley w pobliżu Government House, rezydencji gubernatora wysp.

Dzisiejszy gubernator Nigel Phillips dołączył do komandora Jonathana Letta, dowódcy brytyjskich sił zbrojnych na Falklandach, sił obronnych wysp i członków kompanii okrętowej Fortha, aby służyć i składać wieńce na cenotafie.

„Bitwa o Falklandy była jednym z decydujących starć morskich pierwszej wojny światowej” – powiedział Commodore Lett wyspiarzom uczestniczącym w nabożeństwie.

fot. Royal Navy

Bitwa o Falklandy była jednym z decydujących starć morskich pierwszej wojny światowej

powiedział – komandor Jonathan Lett na zdjęciu powyżej

„Oprócz zapewnienia ważnej ochrony mieszkańcom Falklandów i strategicznej stacji węglowej, niemiecka klęska dała tak potrzebny wzrost nadziei i morale w ogólnym wysiłku wojennym.

„Kiedy zastanawiam się nad wydarzeniami sprzed 106 lat, uderza mnie jakość marynarzy, którzy tak dzielnie walczyli w bitwie, z których wielu było rezerwistami powołanymi w krótkim czasie.

„Również w 1914 r. Siły zbrojne i ludność cywilna zjednoczyły się w obronie wysp i myślę, że jest bardzo właściwe, abyśmy zjednoczyli się dzisiaj jako jedna społeczność, aby uhonorować tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę w naszym imieniu”.

fot. Royal Navy

Bitwa położyć kres wyczynach East Asia Eskadry admirała von Spee za Graf który zadeklarowane i zapłacone Royal Navy próbuje go złapać – w tym poprowadzenie 4 th Cruiser Squadron w Coronel, klęskę który wstrząsnął przez naród.

W odpowiedzi Admiralicja wysłała przytłaczające siły na południowy Atlantyk, na czele z krążownikami bojowymi HMS Invincible and Nieelastyczny, których siła ognia przewyższyła eskadrę Grafa von Spee.

Brytyjczykom zajęło osiem godzin wysłanie czterech niemieckich krążowników, w tym okrętu flagowego, admirała i jego dwóch synów. Nie zginęły żadne okręty Royal Navy, ale jeden ze statków Spee, krążownik SMS Dresden, uciekł i polowanie zajęło cztery miesiące.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY