navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Zainteresowanie Royal Navy wzrasta o jedną trzecią podczas pandemii

Zainteresowanie dołączeniem do Królewskiej Marynarki Wojennej wzrosło podczas pandemii, co skłoniło trzecią bazę morską do przekształcenia cywilów w marynarzy.

Liczba zgłoszeń do marynarki wojennej, Royal Marines i Royal Fleet Auxiliary wzrosła o około jedną trzecią w porównaniu z danymi z 2019 r. – 34% dla oficerów i 28%, którzy chcą zostać marynarzami lub wstąpić w szeregi komandosów.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, od stycznia dodatkowe 500 mężczyzn i kobiet zostanie przekształconych z cywilów w marynarzy w HMS Collingwood w Fareham, gdzie ukończą wstępny pakiet szkolenia morskiego.

Jest to dodatek do Britannia Royal Naval College, duchowej siedziby Korpusu Oficerskiego w Dartmouth, która właśnie przeszła drugi zbiór ocen juniorów na dziesięciotygodniowym kursie początkowym po pomyślnym dostarczeniu jednego wpisu .

Jest to zadanie tradycyjnie wykonywane w HMS Raleigh w Torpoint, ale mimo że zwiększono pojemność, przyjmując dodatkowych 330 surowych rekrutów – dostarczając ponad 3000 nowych marynarzy w ciągu najbliższych 12 miesięcy – potrzeba więcej.

Zwrócono się do Collingwood, szkoły inżynierskiej Marynarki Wojennej i jej największego ośrodka szkoleniowego – o pomoc, podczas gdy planowane są również dalsze ujęcia w Dartmouth.

„Wyraźnie widzieliśmy wzrost zainteresowania ludźmi, którzy chcą dołączyć do Royal Navy – i dotyczy to wszystkich aspektów: Royal Navy, Royal Marines, Royal Fleet Auxiliary. 30-procentowy wzrost liczby podań jest naprawdę dobry ”- powiedział kapitan Pete Viney, szef rekrutacji w Służbie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy 5944 osoby ubiegały się o stanowisko oficera w Królewskiej Marynarce Wojennej – co dziewiąty chciałby zostać pilotem F-35 lub helikoptera, chociaż liczba ta byłaby wyższa, ponieważ rekruterzy oczekiwali gwałtownego wzrostu, gdy Tom Cruise’s Top Gun sequel został wydany… tylko po to, by został opóźniony przez Covid.

Liczba wniosków o przyznanie statusu ratingu lub dołączenie do szeregów Royal Marines wzrosła z 14757 do 18 872.

Źródło: royalnavy.mod.uk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY