navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Wsparcie Psychologiczne i edukacyjne

Pomaga żołnierzom w radzeniu sobie ze stresem, prowadzi terapie, zajęcia edukacyjne na kursach KPP, SERE i dla szeregowych zawodowych, jest konsultantem dowódcy CSMW ds. profilaktyki psychologicznej…

Pani Dominika Cimcioch jest psychologiem w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Prowadzi zajęcia edukacyjne z żołnierzami na licznych kursach realizowanych w CSMW: Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej (KPP), szkolenia SERE oraz dla szeregowych zawodowych przygotowujących się do egzaminu na podoficera. Jako konsultant dowódcy ds. profilaktyki psychologicznej zajmuje się przede wszystkim udzielaniem wsparcia i merytorycznej pomocy żołnierzom i ich rodzinom – osobom uprawnionym.

Osobami uprawnionymi do korzystania z pomocy psychologa w jednostce wojskowej są żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej, weterani i weterani poszkodowani, poszkodowani w związku ze służbą lub pracą oraz najbliżsi członkowie rodzin tych osób, a także najbliżsi członkowie rodzin żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej zmarłych w związku ze służbą lub pracą”.

Zakres działania psychologa w wojsku na przestrzeni lat uległ znacznemu rozszerzeniu. Obserwowany rozwój cywilizacyjny przyniósł ze sobą wiele negatywnych zmian mających wpływ także na relacje społeczne i zachwianie komfortem psychicznym w pracy zawodowej i życiu codziennym. Rola psychologa w takiej sytuacji jest niezwykle istotna – dostrzega ją wojsko.(decyzja Nr 145/MON z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie działalności psychologicznej w resorcie obrony narodowej).

„Zadaniem psychologa w wojsku jest psychologiczne zdiagnozowanie danego problemu, przeprowadzenie konsultacji oraz, jeśli istnieje potrzeba, przeprowadzenie krótkoterminowej terapii i interwencji kryzysowej” – mówi Dominika Cimcioch, konsultant dowódcy CSMW ds. profilaktyki psychologicznej. „Zakres tematyczny spraw, z jakimi można zwracać się do mnie dotyczy zarówno funkcjonowania w jednostce wojskowej, jak i życia osobistego żołnierzy i osób uprawnionych”- dodaje.

źródło: Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY