navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Wodowanie najnowszego okrętu podwodnego klasy Astute HMS Anson dla Royal Navy

HMS Anson, piąty z siedmiu okrętów podwodnych typu Astute budowanych dla Royal Navy, został zwodowany w Barrow-in-Furness w Cumbrii.

Anson rozpocznie teraz kolejną fazę swojego programu testów i uruchomienia, zanim opuści Barrow na próby morskie w Royal Navy w przyszłym roku.  

„Wodowanie to ważny kamień milowy w programie Astute, a widok Ansona w tak zaawansowanym stanie jest namacalną demonstracją ciężkiej pracy wszystkich na przestrzeni lat. Projektowanie i budowa okrętów podwodnych o napędzie atomowym to przedsięwzięcie ogólnokrajowe, a dni takie jak te przynoszą ogromne poczucie dumy dla naszych pracowników, naszych partnerów w przedsiębiorstwie łodzi podwodnych i naszego brytyjskiego łańcucha dostaw, nie wspominając o naszych społecznościach. Z niecierpliwością czekamy na pomyślną fazę testów i uruchomienia oraz współpracę z załogą Ansona w przygotowaniu okrętu podwodnego do operacji z Royal Navy ”. powiedział Steve Timms, dyrektor zarządzający BAE Systems Submarines.

HMS Anson

Łodzie klasy Astute to największe i najbardziej zaawansowane szturmowe okręty podwodne, jakie kiedykolwiek zbudowano dla Royal Navy. Mając 97 metrów długości, łodzie mogą pod wodą opływać kulę ziemską, produkując własny tlen i wodę pitną.

Pierwsze cztery okręty podwodne tej klasy, HMS Astute, HMS Ambush, HMS Artful i HMS Audacious, zostały przekazane Królewskiej Marynarce Wojennej, a kolejne dwie łodzie są obecnie w budowie w siedzibie BAE System w Barrow.  

Rodzaj:Okręt podwodny o napędzie atomowym
Przemieszczenie:Utwardzony: 7000 do 7400 ton (7300 ton; 8200 amerykańskich ton)
Zanurzony: 7400 do 7800 t (7700 ton; 8600 amerykańskich ton)
Długość:97 m (318 stóp 3 cale)
Belka:11,3 m (37 stóp 1 cal)
Wersja robocza:10 m (32 stopy 10 cali)
Napęd:Reaktor Rolls-Royce PWR 2, 
generatory wysokoprężne MTU 600 kW
Prędkość:30 węzłów (56 km / h; 35 mph), zanurzony
Zasięg:bez limitu
Wytrzymałość:Nieograniczony pod względem napędu, powietrza i wody, ale poza tym zwykle 90 dni, w zależności od ilości przewożonego jedzenia i wytrzymałości załogi
Głębokość testowa:Ponad 300 m (984 stóp 3 cale)
Ukompletowanie załogi :98 (pojemność na 109)
Czujniki i
systemy przetwarzania:
Echosonda Thales Sonar 2076
Atlas DESO 25
2 × Maszty optoelektroniczne Thales CM010
Raytheon Następca IFF
Uzbrojenie:6 x 21 cali (533 mm) wyrzutnie torpedowe z miejscem na maksymalnie 38 sztuk: pociski manewrujące Tomahawk Block IV
Torpedy ciężkie Spearfish

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY