navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Wizyta Komendanta MOSG

Dowódca Centrum Operacji Morskich – Dowódca Komponentu Morskiego wiceadmirał Krzysztof Jaworski spotkał się 15 lutego z Komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirałem SG Andrzejem Prokopskim. W trakcie wizyty między innymi omówiono wyniki dotychczasowej współpracy pomiędzy COM – DKM i MOSG.

Celem wizyty Komendanta MOSG było zapoznanie z aktualnymi zadaniami realizowanymi przez COM – DKM oraz omówienie dotychczasowej wzajemnej współpracy. Spotkanie zakończyło się podpisaniem dokumentu oceniającego wynikającego z Planu współdziałania w zakresie ochrony granicy państwowej.

Dotychczasowa obustronna współpraca pomiędzy COM – DKM a MOSG skupia się głównie na wymianie informacji oraz ścisłym współdziałaniu w przypadkach zaistnienia sytuacji kryzysowych, łącznie z wzajemnym udostępnianiem zasobów technicznych, współdziałaniu podczas prowadzenia działań SAR a także organizacji wspólnych szkoleń i ćwiczeń, w tym doskonaleniu procedur powiadamiania i alarmowania o zagrożeniach na morzu, redach, kotwicowiskach i portach.

źródło: COM-DKM

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY