navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Wielonarodowe ćwiczenie La Perouse pod przewodnictwem Francji na Zatoce Bengalskiej

Wielonarodowe ćwiczenia marynarki wojennej La Perouse pod dowództwem Francji zaplanowano na okres od 05 do 07 kwietnia 2021 r. W Zatoce Bengalskiej z udziałem sił QUAD (marynarki wojennej Indii, Australii, Japonii i Stanów Zjednoczonych) oraz zasobów francuskich. Uczestniczące marynarki wojenne brały udział w poprzedniej iteracji ćwiczeń, które odbyły się w 2019 r., Podczas gdy Indie zadebiutują, wysyłając w tym roku dwa okręty (INS Satpura i INS Kiltan).

Fregata HMS Anzac Królewskiej Marynarki Wojennej Australii i tankowiec uzupełniający HMS Sirius są w drodze do obszaru ćwiczeń.

„Podczas tego ćwiczenia australijska fregata i pomocniczy naftowiec wykonają szereg działań, w tym manewry oficera wachtowego, uzupełnienia zapasów na morzu i operacje lotnicze. Ćwiczenie La Perouse zademonstruje również uzupełniające się możliwości naszych krajów partnerskich i podkreśli nasze wspólne zaangażowanie na rzecz stabilnego i bezpiecznego Indo-Pacyfiku ”. 

„W ćwiczeniu La Perouse, kierowanym przez francuską marynarkę wojenną, uczestniczy FN Tonnerre, desantowy okręt szturmowy i fregata Surcouf. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych jest reprezentowana w ćwiczeniu przez amfibijny okręt transportowy Somerset. Okręty Australijskie Jej Królewskiej Mości (HMAS) Anzac, fregata i tankowiec Sirius zostały wysłane przez RAN do udziału w ćwiczeniach. Jednocześnie Japan Maritime Self Defense Ship (JMSDF) jest reprezentowany przez niszczyciel Akebono. Oprócz okrętów, w ćwiczeniach wezmą udział integralne helikoptery, które są na pokładach jednostek ”- podkreśliło Ministerstwo Obrony Indii w komunikacie prasowym.

W szczególności ćwiczenie La Perouse będzie świadkiem złożonych i zaawansowanych operacji morskich, w tym działań wojennych na powierzchni, działań przeciwlotniczych i obrony powietrznej, ćwiczeń strzelania z broni, operacji latania po pokładzie, manewrów taktycznych i ewolucji statków morskich, takich jak uzupełnianie zapasów na morzu.

Ćwiczenie La Perouse wzięło swoją nazwę od XVIII-wiecznego oficera marynarki wojennej, którego eskadra zaginęła podczas ekspedycji badawczej na Pacyfik, koncentrując się na interoperacyjności, komunikacji, parowaniu formacji, strzelaninach z broni palnej i ćwiczeniach ratowniczych.

Ta seria ćwiczeń morskich pozwala Francji na utrzymanie współpracy wojskowej z głównymi partnerami strategicznymi w regionie.

Głównym celem ćwiczenia jest zademonstrowanie uzupełniających się zdolności naszych krajów partnerskich i podkreślenie wspólnego zaangażowania uczestników w stabilny i bezpieczny region Indo-Pacyfiku.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY