navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USS Wichita przeprowadza ćwiczenia dwustronne z Republiką Dominikany

Amerykański okręt USS Wichita (LCS 13) w wariancie Freedom, podczas operacji na Morzu Karaibskim, przeprowadził dwukierunkowe manewry morskie wraz z morskimi odpowiednikami z Republiki Dominikany.

Ćwiczenia dały obu marynarkom okazję do zademonstrowania interoperacyjności dla przyszłych operacji taktycznych, utrzymania gotowości na morzu i wsparcia naszego dalszego zaangażowania w bezpieczeństwo w regionie.

„Ćwiczenie to znacznie zwiększyło złożoność, bazując na naszych wcześniejszych interakcjach z siłami Republiki Dominikany”. powiedział Cmdr. Daniel Reiher, dowódca Wichita. „Koordynacja pomiędzy trzema statkami symulującymi operacje na morzu to zdolność o realnym znaczeniu i możliwościach szkoleniowych”.

Podczas ćwiczenia siły zbrojne mogły przećwiczyć szereg taktycznych ruchów i formacji na pokładzie statku, a także przetestować zdolności dowodzenia i kontroli oraz zdolności komunikacyjne. Ćwiczenie dało obu narodom okazję do współpracy w celu zwiększenia ich zdolności w walce ze wspólnymi zagrożeniami.

„Ćwiczenie to było świetną okazją do przećwiczenia naszej własnej taktyki na pokładzie statku, a jednocześnie kontynuowania budowania zdrowych relacji z naszymi odpowiednikami z Dominikany” – powiedział podczas ćwiczeń główny kwatermistrz Angel Rodriguez, oficer łodzi. „Umiejętność praktykowania dobrej żeglarstwa umożliwia naszej załodze dalszy rozwój umiejętności morskich”.

To już drugi raz w tym miesiącu Wichita przeprowadził ćwiczenia z marynarką Dominikany. W ćwiczeniach uczestniczyły najnowszy okręt Dominikany – Near Coastal Patrol Vessel Betel Portuguese (GC 102) i Coastal Patrol Vessel Orion (GC 109).

USS Wichita

USS Wichita ( LCS-13) to okręt bojowy marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych klasy Freedom , trzeci okręt nazwany imieniem Wichita, największego miasta w Kansas. Uroczyste „położenie stępki” miało miejsce 9 lutego 2015 r. W Marinette w stanie Wisconsin. Okręt został nabyty przez US Navy od Lockheed Martin i stoczni Marinette Marine w dniu 22 sierpnia 2018 r. Wraz z USS  Sioux City  w podwójnej dostawie.

USS Wichita jest dołączony do 2 Floty Stanów Zjednoczonych i jest jednym z dwóch nadających się do rozmieszczenia przybrzeżnych okrętów bojowych należących do Mine Division Two.

Wichita jest rozmieszczony na obszarze operacji 4. Floty Stanów Zjednoczonych w celu wspierania misji Joint Interagency Task Force South, która obejmuje zwalczanie nielegalnego handlu narkotykami na Karaibach i na wschodnim Pacyfiku.

Dowództwo Południowych Sił Morskich Stanów Zjednoczonych / 4. Flota Stanów Zjednoczonych wspiera wspólne i połączone operacje wojskowe Dowództwa Południowego Stanów Zjednoczonych, wykorzystując siły morskie we wspólnych operacjach bezpieczeństwa morskiego w celu utrzymania dostępu, zwiększenia interoperacyjności i budowania trwałych partnerstw w celu wzmocnienia bezpieczeństwa regionalnego i promowania pokoju, stabilności i dobrobytu na Karaibach, w regionie Ameryki Środkowej i Południowej.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY