navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USS Oakland LCS-24 przekazany do US Navy

Podczas ceremonii, która odbyła się 17 kwietnia w Oakland w Kalifornii, Marynarka Wojenna USA otrzymała do  użytku najnowszy okręt w wersji Independence (LCS), USS Oakland (LCS-24).

Pełniący obowiązki Sekretarza Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Thomas W. Harker kierował ceremonią oddania do eksploatacji. Sponsorem okrętu jest Kate Brandt, specjalista ds. Zrównoważonego rozwoju w Google. 

3200-tonowy Oakland został zbudowany przez Austal USA / General Dynamics w Mobile w stanie Alabama. Okręt ma 127 metrów długości, 32 metry szerokości i zanurzenie nawigacyjne 4,4 metra. Okręt jest napędzany dwoma silnikami z turbiną gazową, dwoma silnikami wysokoprężnymi z napędem głównym i czterema strumieniami wodnymi, które osiągają prędkość do 40 węzłów.

Oakland to trzeci okręt noszący tę nazwę. Jest dwunastym LCS w wariancie Independence, który dołączył do naszych sił bojowych. Litoralny okręt bojowy to szybka, zwinna, ukierunkowana na misje platforma zaprojektowana do działania w środowiskach przybrzeżnych, a jednocześnie zdolna do wykonywania zadań na otwartym oceanie i wygrywania z zagrożeniami przybrzeżnymi XXI wieku, takimi jak łodzie podwodne, miny i roi się od małych statków. LCS jest w stanie wspierać obecność wysuniętą, bezpieczeństwo na morzu, kontrolę na morzu i odstraszanie.

USS Oakland trafi do bazy marynarki wojennej San Diego w Kalifornii.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY