navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USS Monterey odwiedza Rumunię po ćwiczeniach Sea Shield 2021

Krążownik USS Monterey (CG 61) marynarki wojennej USA typu Ticonderoga odbył dwudniową wizytę w porcie w Rumunii w dniach 22-23 marca 2021 r. Pod dowództwem Rumunii ćwiczenie Sea Shield 2021, ogłosiła marynarka wojenna USA .

Sea Shield 21 to coroczne międzynarodowe ćwiczenia morskie prowadzone przez Rumunów na Morzu Czarnym, które koncentrują się na zwiększaniu interoperacyjności między USA a uczestniczącymi w nich krajami, kładąc nacisk na zestawy misji przeciw okrętom podwodnym, powierzchniowym, przeciwlotniczym i przeciwminowym.

Monterey i USS Thomas Hudner oraz P-8 z 46 eskadry patrolowej wzięli udział w Sea Shield 2021, która pokazuje nasze zaangażowanie we wdrażanie wiodącej technologii i zdolności bojowych w celu wsparcia naszych sojuszników i partnerów w regionie Morza Czarnego.

Siły morskie z Albanii, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Grecji, Włoch, Japonii, Holandii, Polski, Hiszpanii, Stałej Grupy Morskiej NATO TWO, Turcji, Wielkiej Brytanii i Ukrainy mają uczestniczyć w Sea Shield 2021.

Morze Czarne jest krytyczną drogą wodną dla handlu morskiego i stabilności w Europie. Połączone operacje na Morzu Czarnym wzmocnią interoperacyjność między sojusznikami NATO, w tym Turcją, Ukrainą, Gruzją, Bułgarią i Rumunią. Operacje na Morzu Czarnym są również dowodem zaangażowania Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych na rzecz pokoju i bezpieczeństwa na obszarze odpowiedzialności szóstej floty USA.

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych rutynowo obsługuje statki na Morzu Czarnym zgodnie z konwencją z Montreux i prawem międzynarodowym.

USS Monterey jest rozmieszczony jako część grupy uderzeniowej lotniskowców USS Dwight D. Eisenhower (IKECSG), wspierającej interesy bezpieczeństwa narodowego w Europie oraz zwiększającej współpracę w teatrze działań i ekspansywną obecność morską na obszarze operacji Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych (SIXTHFLT).

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY