navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USS Harvey C. Barnum Jr. dla U.S Navy

Stępka przyszłego USS Harvey C. Barnum Jr. (DDG 124) została uroczyście złożona w stoczni General Dynamics Bath Iron Works (BIW), 6 kwietnia, poinformowała marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych.

W wydarzeniu uczestniczyli imiennik okrętu, płk Harvey „Barney” Barnum Jr. (USMC, w stanie spoczynku) oraz jego żona i sponsor jednostki, Martha Hill. Obecni byli także pełniący obowiązki sekretarza marynarki wojennej Thomas W. Harker, senatorowie stanu Maine Susan Collins i Angus King, Jr. oraz członek Izby Reprezentantów stanu Maine, Chellie Pingree.

Z pomocą spawacza BIW Marty’ego Fisha płk Barnum wpisał swój podpis na płycie stępki. Jako sponsor, Martha Hill ,wytrawiła swoje inicjały na płycie stępki, co jest tradycją symbolicznie uznającą połączenie elementów modułowych i uroczysty początek okrętu.

” Barnum spędził życie w służbie dla naszego kraju i to zaszczyt położyć stępkę na ten okręt ”- powiedział kapitan Seth Miller, kierownik programu klasy DDG 51. „Ten okręt i wszyscy, którzy na nim służą, będą przypomnieniem honoru, odwagi i zaangażowania, jakie uosabia płk Barnum”.

Płk Barnum dwukrotnie służył w Wietnamie i jest odznaczony Medalem Honoru za bohaterskie działania podjęte przeciwko siłom komunistycznym w Ky Phu w prowincji Quang Tin w grudniu 1965 roku po tym, jak jego kompania znalazła się pod ostrzałem wroga i została oddzielona od reszty ich batalionu.

DDG 124 to niszczyciel Flight IIA wyposażony w Aegis Baseline 9, który zapewnia ulepszone możliwości zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, zwiększoną moc obliczeniową i ulepszenia radarów, które poprawiają zasięg wykrywania i czas reakcji na współczesne zagrożenia związane z wojną powietrzną i rakietami balistycznymi.

BIW jest również produkowany na przyszłych niszczycielach klasy Arleigh Burke Carl M. Levin (DDG 120), John Basilone (DDG 122), Patrick Gallagher (DDG 127) i Flight III, Louis H. Wilson, Jr. (DDG 122) 126) i William Charette (DDG 130), a także przyszły niszczyciel klasy Zumwalt, Lyndon B. Johnson (DDG 1002).

Jako jedna z największych organizacji zajmujących się zakupami w Departamencie Obrony, PEO Ships jest odpowiedzialna za rozwój i zakup wszystkich niszczycieli, okrętów desantowych, statków do misji specjalnych i wsparcia, łodzi i jednostek.

źródło: Navsea

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY