navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USS Daniel Inouye opuszcza stocznię

Według US Naval Sea Systems Command, przyszły USS Daniel Inouye (DDG 118) wypłynął ze stoczni General Dynamics Bath Iron Works 4 października.

Okręt jest obecnie w drodze do swojego portu macierzystego w Pearl Harbor na Hawajach, gdzie zostanie oddany do użytku w grudniu.

„Po dostarczeniu do Marynarki Wojennej w marcu 2021 r. cały zespół kontynuował przygotowywanie DDG 118 do tego ważnego etapu gotowości” – powiedział kapitan Seth Miller, kierownik programu DDG 51 w biurze programowym klasy Arleigh Burke, w Biurze Wykonawczym Programu, Statki. „Flota wkrótce otrzyma zaawansowany okręt wojenny zdolny do pełnienia podstawowych ról w zakresie kontroli morza i projekcji mocy”.

Przyszły USS Daniel Inouye został nazwany na cześć Daniela Inouye, który służył jako senator Stanów Zjednoczonych na Hawajach od 1963 roku do śmierci w 2012 roku. Otrzymał Medal Honoru 21 czerwca 2000 roku za niezwykłe bohaterstwo w akcji podczas służby z 442. pułkowym zespołem bojowym we Włoszech podczas II wojny światowej.

Niszczyciele typu Arleigh Burke to wielozadaniowe okręty, które mogą utrzymywać cele na lądzie, morzu, w powietrzu i pod wodą dzięki zestawowi wyrafinowanych broni i czujników.

Inne niszczyciele typu Arleigh Burke obecnie budowane w Bath Iron Works to Carl M. Levin (DDG 120), John Basilone (DDG 122), Harvey C. Barnum Jr. (DDG 124), Patrick Gallagher (DDG 127), Louis H. Wilson Jr. (DDG 126) i William Charette (DDG 130), a także niszczyciel klasy Zumwalt Lyndon B. Johnson (DDG 1002).

Jako jedna z największych organizacji zajmujących się zakupami w Departamencie Obrony, PEO Ships odpowiada za opracowywanie i nabywanie wszystkich niszczycieli, amfibii, statków morskich, statków wsparcia, łodzi i jednostek pływających.

źródło: Navsea

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY