navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USS Blue Ridge prowadzi operacje z niszczycielem JMSDF w celu zwiększenia interoperacyjności

Okręt flagowy 7. Floty USA, USS Blue Ridge (LCC 19), operuje z Japońskimi Morskimi Siłami Samoobrony (JMSDF) JS Kongo (DDG 173), 29 marca 2021 r., Jako test połączonych umiejętności morskich i zdolności komunikacyjnych kraju partnerskiego.

Okręt flagowy 7. Floty USA, USS Blue Ridge (LCC 19), prowadzi dwustronne ćwiczenia z niszczycielem pocisków kierowanych JS Kongo (DDG-173) z japońskimi morskimi siłami samoobrony (JMSDF)

Ćwiczenie składało się z wielu okrętów pływających w szyku, ćwiczących komunikację i procedury manewrowe w celu zwiększenia i poprawy współpracy i interoperacyjności z odpowiednikami marynarki wojennej w regionie. Unikalny w tym ćwiczeniu był udział samolotu na pokładzie Blue Ridge, przydzielonego do 12 Eskadry Bojowej Helikopterów, która leciała w szyku z okrętami i podczas manewrów przerzuciła kapitana Waitsa z Blue Ridge do Kongo, aby nawiązać kontakt z dowództwem i odwiedzić załogę okrętu.

„Oprócz poprawy zdolności taktycznych JMSDF pogłębiliśmy interoperacyjność z Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych” – powiedział kapitan Fujisaki Masaru, dowódca JS Kongo – „Jestem przekonany, że możemy poprawić odstraszanie i interoperacyjność w odpowiedzi na możliwe sytuacje awaryjne poprzez regularne dwustronne ćwiczenia takie jak to, które przeprowadziliśmy ”.

Blue Ridge jest wysunięta do przodu i działa w obszarze odpowiedzialności (AOR) od ponad 40 lat, kontynuując swoją główną misję wspierania dowódcy 7. Floty Stanów Zjednoczonych podczas prowadzenia długotrwałych operacji na morzu. Blue Ridge jest najstarszym operacyjnym okrętem Marynarki Wojennej i jako okręt dowodzenia 7. Floty USA odpowiada za patrolowanie i wspieranie relacji w regionie Indo-Azja i Pacyfik.

Uss Blue Ridge (Lcc-19)

„To połączone ćwiczenie składało się z dwóch sił z różnych narodów pracujących razem w jednym celu, który dla mnie reprezentuje wzmocnienie sojuszy na poziomie floty i jest czymś, z czego nasi żeglarze, ich rodziny w domu i nasz kraj mogą być dumni” powiedział Waits.

źródło: US Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY