navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USNS Choctaw County przybywa do Libanu

Ekspedycyjny szybki okręt transportowy USNS Choctaw County (T-EPF 2) przybył do Bejrutu w Libanie 20 września, aby wziąć udział w pierwszej w historii misji Centralnego Dowództwa Sił Marynarki Wojennej USA (NAVCENT) w Centralnej Stacji Partnerstwa (CPS).

foto: Staff Sgt. Veronica McNabb

Misja CPS w Libanie ma na celu budowanie potencjału partnerskiego poprzez wymianę merytoryczno-ekspercką, zwiększanie interoperacyjności i relacji wojskowo-wojskowych między marynarką wojenną USA a libańskimi siłami zbrojnymi (LAF).

„To nowa okazja dla Marynarki Wojennej USA do współpracy z naszymi libańskimi odpowiednikami” – powiedział wiceadmirał Brad Cooper, dowódca NAVCENT, 5. Floty USA i Połączonych Sił Morskich. „Rozpoczynamy nową erę wzmacniania i rozszerzania budowania zdolności w całym regionie.

Misja obejmuje szereg wymian merytorycznych i eksperckich między personelem LAF i NAVCENT na temat środków przeciwminowych, reagowania na katastrofy, zdrowia publicznego i możliwości budowlanych.

Siły amerykańskie współpracujące ze swoimi odpowiednikami z LAF to hrabstwo Choctaw, technicy zajmujący się usuwaniem amunicji wybuchowej i nurkowie marynarki wojennej, zespół medyczny i medyczny oraz batalion konstrukcyjny Seabee. Seabees budują ośrodek wsparcia bezpieczeństwa morskiego z inżynierami LAF.

Obszar działania 5. Floty USA obejmuje prawie 2,5 miliona mil kwadratowych powierzchni wody i obejmuje Zatokę Perską, Zatokę Omańską, Morze Czerwone i część Oceanu Indyjskiego. Region składa się z 21 krajów i obejmuje trzy krytyczne przewężenia w Cieśninie Ormuz, Kanale Sueskim i Cieśninie Bab-al-Mandeb na południowym krańcu Jemenu.

źródło: navy.mil

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY