navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USA i Bahrajn rozpoczynają ćwiczenia Neon Defender

Siły z Królestwa Bahrajnu i Stanów Zjednoczonych rozpoczęły 8 maja 10-dniowe ćwiczenia wojskowe NEON DEFENDER u wybrzeży Bahrajmu i poza nim.

Ćwiczenie Neon Defender to coroczne dwustronne wydarzenie szkoleniowe pomiędzy Centralnym Dowództwem Sił Morskich Stanów Zjednoczonych (NAVCENT) a Siłami Obrony Bahrajnu. Uczestniczy także Straż Przybrzeżna Bahrajnu. Ćwiczenie koncentruje się na operacjach bezpieczeństwa morskiego, obronie instalacji i reagowaniu medycznym.

„Bahrajn wnosi istotny wkład w bezpieczeństwo morskie Zatoki Perskiej, a coroczne dwustronne ćwiczenia Neon Defender podkreślają olbrzymi potencjał sił morskich Bahrajnu” – powiedział ambasador Steven C. Bondy, ambasador USA w Królestwie Bahrajnu. „Partnerstwo USA-Bahrajn w zakresie bezpieczeństwa stale się rozwija, aby zapewnić większe bezpieczeństwo regionalne. To ćwiczenie jest mocnym przykładem tego, jak nasze dwa narody współpracują w celu poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich, z korzyścią dla obu naszych wielkich narodów”.

Uczestniczy w nim prawie 200 amerykańskich pracowników, w tym zespoły zajmujące się zaangażowaniem na morzu, bezpieczeństwem, medycyną i budowlaną z US Navy, Marine Corps i Coast Guard. W ćwiczeniach wezmą udział również kutry US Coast Guard USCGC Robert Goldman (WPC 1142) i USCGC Baranof (WPB 1318), a także kilka bezzałogowych systemów marynarki wojennej USA.

„Neon Defender to doskonała okazja do zwiększenia interoperacyjności z naszymi partnerami z Bahrajnu” – powiedział wiceadmirał Brad Cooper, dowódca NAVCENT, 5. Floty USA i Połączonych Sił Morskich. „Jestem zainspirowany, ponieważ nasze relacje wojskowo-wojskowe z Bahrajnem wciąż się rozwijają, ponieważ wzmacniamy i rozszerzamy naszą wzajemną współpracę”.

źródło: cusnc-navy-mil

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY