navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

US Navy wykonuje ćwiczenie nr 21 w szkoleniu systemów bezzałogowych

SAN DIEGO – Marynarka Wojenna rozpoczęła inauguracyjne wielomodelowe ćwiczenie załogowe i bezzałogowe 19 kwietnia br.. Ćwiczenie obejmowało zdolności bezzałogowe „Nad morzem, na morzu i pod powierzchnią morza”.

Dowodzony przez US Pacific Fleet i wykonywany przez US 3. Fleet, Unmanned Integrated Battle Problem 21 przyniesie korzyści bojowe poprzez zintegrowanie załogowych i bezzałogowych zdolności w wielu domenach z najtrudniejszymi scenariuszami operacyjnymi, ogłosiła marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych .

Ćwiczenie Battle Problem 21 będzie obejmowało sprawne, bezzałogowe systemy, takie jak bezzałogowy statek powietrzny MQ-9 Sea Guardian, bezzałogowy statek powierzchniowy średniej wyporności Sea Hunter i Sea Hawk oraz małe i średnie bezzałogowe pojazdy podwodne z modułowymi ładunkami.

SAN DIEGO (15 kwietnia 2021) Wiceadm. Michael Moran, główny zastępca sekretarza wojskowego Marynarki Wojennej (badania, rozwój i zakupy), rozmawia z przedstawicielami General Atomics Aeronautical o MQ-9 Sea Hunter bezzałogowego samolotu w bazie marynarki wojennej w San Diego. 
19-26 kwietnia US Pacific Fleet, integruje załogowe i bezzałogowe zdolności w najtrudniejszych scenariuszach operacyjnych, aby wygenerować przewagę podczas wojny.

Systemy bezzałogowe wraz z tradycyjnymi, załogowymi siłami morskimi zapewnią Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych przewagę potrzebną do walki, zwyciężania i odstraszania potencjalnych agresorów. Ćwiczenie to bezpośrednio poinformuje wojowników, ośrodki bojowe i deweloperów, aby w dalszym ciągu włączali możliwości bezzałogowe do codziennych operacji Floty i planów bojowych.

„Ogólnym celem jest zintegrowanie naszych możliwości bezzałogowych we wszystkich domenach, aby zademonstrować, w jaki sposób rozwiązują one kluczowe problemy operacyjne CNO i dowódcy floty” – mówi Gaucher. „Aby rozwiązać te problemy, UxS Battle Problem 21 będzie obejmował manewry w przestrzeni kosmicznej we wszystkich domenach; celowanie i pożary; i wywiadu, rozpoznania i inwigilacji ”.

Dzień Znamienitego Odwiedzającego, zorganizowany na pokładzie Marynarki Wojennej w San Diego, 16 kwietnia, umożliwi urzędnikom Marynarki Wojennej i dowódcom floty obejrzenie możliwości bezzałogowych przed ich użyciem w trakcie ćwiczeń.

Trzecia Flota Stanów Zjednoczonych dowodzi siłami morskimi na Indo-Pacyfiku i zapewnia realistyczne, odpowiednie szkolenie niezbędne do bezbłędnego wykonywania ponadczasowych ról naszej marynarki wojennej, polegających na kontroli morza i projekcji mocy. Trzecia Flota Stanów Zjednoczonych ściśle współpracuje z innymi flotami o określonej numeracji, aby zapewnić dowódcom zdolne i gotowe środki do rozmieszczenia naprzód i zwycięstwa w codziennej rywalizacji, w sytuacjach kryzysowych i podczas konfliktów.

źródło: U.S. Navy Office of Information

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY