navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

US Navy przyznaje BAE Systems kontrakt o wartości 197 milionów dolarów na modernizację USS Wasp

BAE Systems otrzymało od Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych kontrakt o wartości 197,4 mln USD na suchy dok oraz prace konserwacyjne i modernizacyjne na pokładzie okrętu desantowego USS Wasp (LHD 1).

To drugi raz w ciągu czterech lat, kiedy firma wykonała znaczące prace na pokładzie „Wasp”, aby utrzymać swoje zdolności bojowe.

W ramach nowej umowy stocznia BAE Systems w Norfolk rozpocznie prace na pokładzie USS Wasp o długości 843 stóp w lutym 2021 r., Wykonując prace kadłubowe, czołgowe i mechaniczne. Kontrakt zawiera opcje, których wykonanie przyniosłoby łączną wartość 237,7 mln USD.

Podczas ostatniej dostępności serwisu na pokładzie Wasp, od grudnia 2016 do maja 2017, BAE Systems dodał modyfikacje, aby wspierać operacje Joint Strike Fighter na pokładzie.

„BAE Systems bardzo dobrze zna USS Wasp, wykonując znaczące prace modernizacyjne na pokładzie przed jego wysłaniem do Japonii trzy lata temu” – powiedział Mark Whitney, zastępca dyrektora generalnego BAE Systems Ship Repair i dyrektor generalny Norfolk Ship Repair. „Nasz zespół wykwalifikowanych handlowców i podwykonawców z niecierpliwością czeka na kolejny długi okres utrzymania Wasp, aby zapewnić, że statek zachowa swoje ostre zdolności bojowe”.

USS Wasp jest czołowym okrętem klasy desantowych okrętów desantowych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Jest to dziesiąty statek marynarki wojennej, który nosi tę nazwę od 1775 roku.

Aby przygotować się do zadokowania Wasp na sucho, BAE Systems wysłało swój największy pływający suchy dok w Norfolk do stoczni Baltimore w stanie Maryland na pięć miesięcy konserwacji. Suchy dok, zwany „Tytanem”, wrócił do Norfolk na początku tego miesiąca. Prace konserwacyjne w całym okresie eksploatacji wykonane na suchym doku na Tytanie umożliwią stoczni obsługę największych statków marynarki wojennej w porcie w Norfolk przez kolejne 20 do 25 lat. Titan jest w stanie unieść do 52 500 długich ton. USS Wasp przemieszcza około 40 500 długich ton.

BAE Systems jest wiodącym dostawcą usług naprawy, konserwacji, modernizacji, przebudowy i remontów statków dla Marynarki Wojennej, innych agencji rządowych i wybranych klientów komercyjnych. Firma obsługuje cztery stocznie oferujące pełen zakres usług w Kalifornii, na Florydzie, na Hawajach i Wirginii i oferuje wysoko wykwalifikowaną, doświadczoną siłę roboczą, siedem suchych doków i koleje, a także znaczące usługi w zakresie przestrzeni przystani i obsługi statków.

Źródło: baesystems.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY