navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

US Navy chrzci USS Hyman G. Rickover

Najnowszy okręt podwodny Marynarki Wojennej typu Virginia, USS Hyman G. Rickover (SSN 795), został ochrzczony podczas ceremonii w stoczni General Dynamics’ Electric Boat w Groton, Connecticut, 31 lipca .

Jednostka (PCU) Hyman G. Rickover (SSN 795) widziana przed ceremonią chrztu w stoczni General Dynamics Electric Boat w Groton w stanie Connecticut, 31 lipca 2021 r. (Zdjęcie US Navy: John Narewski/RELEASED)

„Ten okręt podwodny jest stosownym hołdem dla admirała Rickovera, który naprawdę odmienił naszą marynarkę wojenną” – powiedział admirał James Caldwell, dyrektor programu Naval Nuclear Propulsion Program, podczas przemówienia podczas uroczystości.

Inni mówcy na ceremonii to prezes Electric Boat Kevin Graney, prezes Newport News Shipbuilding Jennifer Boykin, amerykański reprezentant Joe Courtney, D-CT i amerykański reprezentant Jim Langevin, D-RI.

Rickover docelowo dołączy do floty z wypornością 7835 ton, załogą 132 i uzbrojeniem z 12 pionowymi systemami startowymi i czterema wyrzutniami torped.

Szybkie okręty podwodne, takie jak Rickover, to wielozadaniowe platformy umożliwiające pięć z sześciu podstawowych zdolności strategii morskiej Marynarki Wojennej – kontrolę morza, projekcję mocy, obecność wysuniętą, bezpieczeństwo morskie i odstraszanie. Okręt podwodny został zaprojektowany, aby wyróżniać się w walce z okrętami podwodnymi; wojna przeciw okrętom; wojna minowa; operacje specjalne; wywiad, obserwacja i rozpoznanie; wojna nieregularna; i miny – od walki z okrętami podwodnymi na otwartym oceanie, przez wywiad, obserwację i rozpoznanie, po projekcję siły na ląd za pomocą Sił Operacji Specjalnych i pocisków manewrujących Tomahawk w celu zapobiegania lub przygotowywania regionalnych kryzysów.

źródło: Navy.mil

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY