navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

US Marine Corps przyznaje kontrakt o wartości 184 mln USD na pełną produkcję Amphibious Combat Vehicle zgodnie z deklaracją MKOl

Amphibious Combat Vehicle wchodzi na pokład dużego okrętu wojennego podczas testów pływania na Oceanie Spokojnym.

Program rodziny pojazdów amfibijnych pojazdów bojowych firmy BAE Systems (ACV FOV) osiągnął swój najważniejszy jak dotąd kamień milowy wraz z decyzją Korpusu Piechoty Morskiej o przejściu do pełnej produkcji i przyznaniu kontraktu na kwotę 184 milionów dolarów na 36 pojazdów. The ACV to zaawansowany, następna generacja pojazdu do prowadzenia statku na brzeg operacje i skutecznie uzyskanie Marines do walki.


Kamień milowy produkcji na pełną skalę następuje wkrótce po tym, jak Marine Corps oświadczyło, że ACV spełnił wymagania dotyczące początkowej zdolności operacyjnej (IOC). Deklaracja MKOl miała miejsce 13 listopada i jest również ważnym kamieniem milowym dla programu i dowodem zaufania do pojazdu.


„Gdy ACV wejdzie do służby, będzie dostarczał wysoce zaawansowanych rozwiązań do prowadzenia działań wojennych na morzu i będzie odgrywał istotną rolę w złożonych i trudnych misjach piechoty morskiej” – powiedział John Swift, dyrektor programów desantowych w BAE Systems. „Dla BAE Systems, produkcja na pełny etat potwierdza lata poświęcenia i pracy zespołowej we współpracy z Marines, aby wprowadzić tę zdolność do wojownika i pozostawić naszych przeciwników na polu bitwy w bardzo niekorzystnej sytuacji. Jesteśmy dumni z naszej roli w programie ”.


ACV to wysoce mobilna, zdolna do przetrwania i adaptowalna platforma do prowadzenia pełnych spektrum operacji statek-brzeg i zapewnia zwiększoną siłę bojową na polu bitwy. Opracowany we współpracy z zespołem IVECO Pojazdy Obronne, ACV reprezentuje optymalną równowagę między mobilnością morską i lądową, przeżywalnością i potencjałem przyszłego wzrostu. Dzięki możliwości ochrony sił trzy razy większej niż pojazd szturmowy amfibia, ACV został zaprojektowany tak, aby marines mogli pomyślnie wypełniać swoje misje.

Jego sześciocylindrowy silnik o mocy 690 koni mechanicznych zapewnia znacznie większą moc, dzięki czemu może osiągać prędkość lądową przekraczającą 55 mil na godzinę. Został również zaprojektowany, aby zapewnić Marines elastyczność w zajmowaniu się dodatkowymi rolami misji i przyszłymi technologiami dzięki swojej modułowej konstrukcji.

Planuje się, że ta pierwsza partia pełnej produkcji wzrośnie do 72 pojazdów na początku 2021 r., A opcje wymagają 80 pojazdów rocznie przez pięć lat.
BAE Systems jest obecnie w ramach kontraktu o wartości 67 milionów dolarów przyznanego w czerwcu 2019 r., Aby opracować nowe warianty programu ACV Family of Vehicles w celu zwiększenia świadomości sytuacyjnej na polu bitwy i siły ognia.

Kontrakt przewiduje zaprojektowanie i opracowanie wariantu dowodzenia (ACV-C) i armaty średniego kalibru 30 mm (ACV-30). W obu przypadkach rozpoczęto prace projektowe i rozwojowe.


Produkcja i wsparcie ACV odbywa się w oddziałach BAE Systems w Stafford w Wirginii; San Jose w Kalifornii; Sterling Heights, Michigan; Aiken, Karolina Południowa; i York w Pensylwanii.

Źródło: baesystems

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY