navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Uroczystość zakończenia studiów I stopnia przez podchorążych

W piątek, 19 lutego odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów studentom wojskowym. W tym roku inżynierami zostanie 75 podchorążych. Uroczystość odbędzie się w Audytorium AMW o godz. 10.00. Zapraszamy na transmisję online z tego wydarzenia na kanale YouTube AMW – https://youtu.be/TQ2aPzcqSdE.

Przyszli oficerowie studiowali na Wydziale: Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (26 podchorążych), Mechaniczno-Elektrycznym (38 podchorążych) oraz Dowodzenia i Operacji Morskich  (11 podchorążych).  Przez ten okres nabyli odpowiednie kwalifikacje pozwalające uzyskać tytuł zawodowy inżyniera.

Podczas uroczystości wprowadzony zostanie Sztandar Akademii Marynarki Wojennej oraz odtworzony będzie hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienia zostaną przyznane studentom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, w sporcie oraz prezentowali wzorową postawę żołnierską.

Wydarzenie to będzie zakończeniem pierwszego etapu nauki. Kolejnym krokiem są studia drugiego stopnia, które prowadzą do otrzymania tytułu magistra oraz uzyskania promocji na pierwszy  stopień oficerski – podporucznika marynarki wojennej. Przez cały okres nauki kandydaci na oficerów muszą zaliczyć szereg praktyk na lądzie i na morzu.

foto:Krzysztof Miłosz AMW

Dzień ten to także okazja do wręczenia medali dla kadry i pracowników nadanych przez Prezydenta RP oraz Ministra Obrony Narodowej.

źródło: AMW/ foto Krzysztof Miłosz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY