navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

UROCZYSTOŚĆ UKOŃCZENIA STUDIÓW PRZEZ PODCHORĄŻYCH Z PAŃSTWA KATAR

W piątek, 27 sierpnia, w Auli Akademii Marynarki Wojennej odbyła się uroczystość ukończenia studiów przez podchorążych z państwa Katar. Mury polskiej uczelni opuściło 8 studentów Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Ceremonia była transmitowana online na kanale You Tube AMW.

Podczas uroczystości został wprowadzony sztandar Akademii Marynarki Wojennej, po czym odegrano hymny narodowe: Rzeczypospolitej Polskiej oraz Państwa Katar. Studentom zostały wręczone dyplomy ukończenia studiów I stopnia oraz odznaki absolwenta.

Dziś edukacja w Akademii Marynarki Wojennej zakończyła się. Przez ostatnie 4 lata byliście nie tylko studentami, ale przede wszystkim członkami większej społeczności – rodziny akademickiej. W swoim ojczystym kraju będziecie wykonywać trudne zadania, będziecie gotowi do ochrony Waszego państwa. Życzę Wam wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności – powiedział podczas przemówienia okolicznościowego rektor-komendant kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.Ceremonię zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele strony katarskiej: Jego Ekscelencja Ambasador Państwa Katar Abdull Rahman Fakhroo,  dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa granic i wybrzeża Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Państwa Katar Abdulaziz Ali Al-Mohannadi. Natomiast stronę polską reprezentował dowódca Centrum Operacji Morskich – dowódca komponentu Morskiego wiceadmirał Krzysztof Jaworski, przedstawiciel Inspektora MW kontradmirał Piotr Nieć, jak również przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych.

W trakcie uroczystości rektor-komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht uhonorował absolwentów za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce.          

Studia z najlepszymi lokatami ukończyli:

Midn Mohammed AL-Hammadi

Midn Hamad AL-Sulaiti

Midn Abdulrahman AL-Shamali

Podchorążowie po zakończeniu nauki w Akademii Marynarki Wojennej poza dyplomem ukończenia studiów otrzymali również certyfikat oficera wachtowego. Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy rocznika „Promocja 2021”.

Podchorążym życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej służbie wojskowej.

Studenci zagraniczni to już codzienność w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Partycypują zarówno w życiu naukowym, jak i kulturalnym, włączają się w święta oraz uroczystości przygotowywane przez środowisko lokalne i wojskowe. Uczelnia ma już 238 zagranicznych absolwentów, w tym 103 z Państw Katar, Kuwejt i Arabia Saudyjska, którzy u nas kształcą się od 2015 roku.

źródło: AMW Gdynia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY