navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Uroczystość podpisania umowy na dostawę trzech okrętów dla Marynarki Wojennej

We wtorek, 27 lipca br., minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę na dostawę trzech okrętów w ramach projektu Miecznik dla Marynarki Wojennej RP. Uroczystość miała miejsce w PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni.

Umowa została zawarta pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia i Konsorcjum PGZ-Miecznik, w skład którego wchodzą Polska Grupa Zbrojeniowa S.A, PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. i Remontowa Shipbuilding S.A. Program pozyskania nowych okrętów klasy fregata dla Marynarki Wojennej to jeden z projektów Planu Modernizacji Technicznej 2021-35. Marynarka Wojenna otrzyma trzy fregaty wyposażone w nowoczesne systemy radiolokacyjne, artyleryjskie i rakietowe. Nowe fregaty będą realizować szeroki zakres zadań na polskich obszarach morskich i we współpracy z sojusznikami w ramach wspólnych misji, operacji i ćwiczeń.

„Cieszę się z tego, że niedługo po zamówieniu dla Polskich Sił Zbrojnych czołgów Abrams, możemy dziś tu w Gdyni podpisać umowę na zamówienie trzech okrętów dla Marynarki Wojennej. Te okręty zostaną wyprodukowane w Polsce przez konsorcjum (…) To jest wizytówka zdolności, możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego. Jednocześnie to jest dowód na to, że można w Polsce budować okręty, które są bardzo dobrze oceniane przez polskich marynarzy. Jestem przekonany, że tak będzie również w przypadku trzech fregat wielozadaniowych” – powiedział po podpisaniu umowy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W uroczystości wziął udział Dowódca Generalny RSZ generał Jarosław Mika, Szef Zarządu Morskiego Inspektoratu Marynarki Wojennej kontradmirał Krzysztof Zdonek, Szef Zarządu Uzbrojenia Inspektoratu Marynarki Wojennej kontradmirał Piotr Nieć oraz Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.

źródło: 3 FO/ foto bsmt Michał Pietrzak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY