navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Uroczyste podniesienie flagi w Dniu Konstytucji

Konferencji współprzewodniczyli prezydenci Kongresu i Senatu w towarzystwie szefa sztabu obrony, generała lotnictwa Miguel Ángel Villarroya Vilalta oraz admirała szefa służb i pomocy technicznej kontradmirała Rafael Fernández-Pintado Muñoz-Rojas.

Przewodniczący Kongresu Deputowanych i Senatu Meritxell Batet i Pilar Llop współprzewodniczyli uroczystemu podniesieniu flagi z okazji 42. rocznicy Konstytucji w Discovery Gardens na Plaza de Colón.

Przewodniczącym izb towarzyszył szef sztabu obrony (JEMAD), generał lotnictwa Miguel Ángel Villarroya Vilalta. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Juan José González; szef sztabu armii, generał armii Francisco Javier Varela; admirał szef służb i pomocy technicznej kontradmirał Rafael Fernández-Pintado Muñoz-Rojas; szef sztabu lotnictwa, generał Javier Salto; sekretarz generalny ds. polityki obronnej, admirał Juan Francisco Martínez Núñez; oraz dyrektor generalny Straży Cywilnej María Gámez.

Grupa Piechoty Morskiej w Madrycie dowodziła Kompanią Mieszaną, a także Zespołem Wydawczym i Oddziałem Muzycznym.

Pułk 1 Armii „Inmemorial del Rey”, Grupa Bezpieczeństwa Zgrupowania Dowództwa Generalnego Sił Powietrznych oraz Grupa Rezerwy i Bezpieczeństwa nr 1 Gwardii Cywilnej również weszły w skład Honor Company.

Akcja podnoszenia flagi na Plaza de Colón odbywa się w każdą trzecią środę każdego miesiąca i ma zwyczajny charakter. Podobnie, trzy razy w roku, podnoszenie odbywa się w sposób nadzwyczajny i nazywa się „Uroczystym Liftingiem”. Pierwsza z nich odbędzie się 15 maja z okazji święta San Isidro. Druga to 19 czerwca, rocznica ogłoszenia HM Króla. 6 grudnia, Hiszpański Dzień Konstytucji, obchodzony jest jako ostatni w roku i współprzewodniczą mu przewodniczący Kongresu i Senatu.

Flaga ma 300 metrów kwadratowych (21×14) i waży 35 kilogramów. Po raz pierwszy został podniesiony w 2001 roku, kiedy poprzedni 21-metrowy maszt został zastąpiony obecnym 50. Maszt ten ma obrotową głowicę, która obraca się w tym samym kierunku co wiatr, zapobiegając w ten sposób zawijaniu się flagi wokół masztu. , który waży prawie 20 ton i jest zakotwiczony na stopie opartej na czterech filarach podziemnego parkingu Colón.

Źródło: Ministerstwo Obrony Hiszpanii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY