navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Trwa wyścig z czasem w poszukiwaniu „KRI Nanggala 402”

Prezydent Indonezji wydał rozkaz wzmożonych działań poszukiwawczo-ratowniczych OP KRI Nanggala-402 w walce z czasem o uratowanie 53 osób załogi, której zapas tlenu ma wystarczyć na kolejne 24 godziny.

Yudo Margono, szef sztabu marynarki wojennej, powiedział, że poszukiwaniom pomagają spokojne warunki, ale zaopatrzenie załogi w powietrze powinno wystarczyć tylko do soboty. „Miejmy nadzieję, że wystarczy tlenu, zanim zostaną znalezione” – powiedział na konferencji prasowej na Bali, dodając, że okręty podwodne są licencjonowane i są w dobrym stanie.

Indonezyjska marynarka wojenna stwierdziła, że ​​jej okręty znalazły niezidentyfikowany obiekt na głębokości 50-100 metrów (165-330 stóp) i że urzędnicy mają nadzieję, że to okręt podwodny. Teraz czekają na przybycie okrętu marynarki wojennej z podwodnymi urządzeniami do wykrywania, zanim będą mogli przeprowadzić dalsze badania.

Departament obrony USA powiedział, że USA wysłały „środki powietrzne”, aby pomóc w poszukiwaniach okrętów podwodnych.

Australia wysyła dwa statki – fregatę i okręt wsparcia – do pomocy w poszukiwaniu zaginionego indonezyjskiego okrętu podwodnego KRI Nanggala.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY