navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

TKMS przekazuje 2 korwetę Sa’ar 6 izraelskiej marynarce wojennej

Thyssenkrupp Marine Systems oficjalnie przekazał izraelskiej marynarce wojennej drugą z czterech korwet.

Komunikat prasowy wydany przez TKMS:

W obecności ambasadora Izraela w Niemczech Jeremy’ego Issacharoffa, jego żona Laura Kam Issacharoff po raz pierwszy nazwała okręt „INS Oz”. Następnie dyrektor zarządzający thyssenkrupp Marine Systems, dr Rolf Wirtz, oficjalnie przekazał jednostkę izraelskiej marynarce wojennej podczas ceremonii, która z powodu pandemii była ograniczona. W żegludze uprzywilejowaną tradycją jest przekazywanie nazw dobrych okrętów. Jednak w izraelskiej marynarce wojennej „INS Oz” jest pierwszym okrętem, który otrzymał tę nazwę.

Dr Rolf Wirtz, dyrektor generalny thyssenkrupp Marine Systems: „Jako pierwszy okręt w historii izraelskiej marynarki wojennej o tej nazwie,„ INS Oz ”ustanowi nową tradycję. Jesteśmy o tym przekonani w thyssenkrupp Marine Systems, ponieważ ma wszystko, czego potrzeba. Jesteśmy bardzo dumni, że po pierwszej klasie jest to teraz druga jednostka, która otrzymała ten zaszczyt ”.

Korwety klasy SA’AR 6 będą stanowić trzon izraelskiej marynarki wojennej przez następne 30 lat. thyssenkrupp Marine Systems buduje statki w ramach joint venture z niemieckimi stoczniami morskimi w Kilonii. Kontradmirał Ariel Shir przybył do Kilonii z okazji nadania imienia i nazwiska: „Dziś jest wielki i historyczny dzień dla Państwa Izrael, Sił Obronnych Izraela i oczywiście izraelskiej marynarki wojennej. To dzień, w którym wizja staje się rzeczywistością. Dzień, w którym będziemy mogli ujrzeć tę wizję w całej jej okazałości, dzięki ciężkiej pracy, której niestrudzenie wnosi tak wielu ”.

Umowa na dostawę czterech 6-korwet SA’AR została podpisana w maju 2015 r. Po fazie projektowej, faza budowy rozpoczęła się ceremonią pierwszego cięcia statku typu w lutym 2018 r. Zaledwie 15 miesięcy po wycięciu pierwszej stali, statek został odłączony. W maju 2019 roku „INS Magen” otrzymał swoją nazwę w Kilonii i został przekazany w listopadzie 2020 roku. Kolejne dwa egzemplarze tej serii również mają być dostarczone w 2021 roku.

Izraelska marynarka wojenna sama wyposaża korwety w systemy radarowe i uzbrojenie.

Thyssenkrupp Marine Systems dostarczył izraelskiej marynarce wojennej pierwszą korwetę 6 klasy Saar, INS Magen, 11 listopada 2020 r.

źródło: TKMS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY