navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

TKMS dostarcza trzecią fregatę F125 „SACHSEN-ANHALT”

Thyssenkrupp Marine Systems (TKMS) przekazał fregatę „SACHSEN-ANHALT” do Federalnego Urzędu Bundeswehr ds. Sprzętu, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Serwisowego (BAAINBw) w Wilhelmshaven . Jest to trzeci z czterech okrętów typu F125, które TKMS buduje w konsorcjum ARGE F125 wraz z Fr. Stocznia Lürssen.

Okręt został przekazany BAAINBw, reprezentowanemu przez Szefa Komisji Odbioru Matthiasa Rohde i odpowiedzialnego kierownika projektu w BAAINBw, Marca Steffensa, podczas ceremonii w Wilhelmshaven, która z uwagi na pandemię była niewielka. W imieniu tk MS, kierownik programu Patrick Buggenthin podpisał dokumenty przekazania.

Dyrektor operacyjny, dr Alexander Orellano, który był obecny, skomentował: „Dostarczyliśmy już dwa okręty, które od tego czasu dowiodły swoich możliwości technicznych. Jesteśmy przekonani, że trzeci „SACHSEN-ANHALT”, również odniesie sukces. Życzymy jej „dobrych wiatrów i następnych mórz”. Naszym najważniejszym celem pozostaje pełna gotowość operacyjna wszystkich okrętów dla niemieckiej marynarki wojennej. W imieniu wszystkich pracowników pragnę podziękować za okazane nam zaufanie. Z niecierpliwością czekamy na dalszą dobrą pracę zespołową ”.

Ostatni statek z serii F125, „RHEINLAND-PFALZ”, ma zostać przekazany w tym roku.

Całkowicie przeprojektowane jednostki typu F125 mają bardzo złożone systemy i około 28 000 czujników, które umożliwiają bardzo wysoki stopień automatyzacji, umożliwiając zmniejszenie wymaganej liczby członków załogi o około połowę w porównaniu z poprzednimi klasami fregat. Okręty mogą pozostawać w obszarze operacyjnym do dwóch lat. Oprócz tradycyjnych zadań obrony narodowej i sojuszniczej są one przeznaczone do zapobiegania konfliktom i zarządzania kryzysowego, a także do działań interwencyjnych i stabilizacyjnych w kontekście międzynarodowym. Oprócz możliwości rażenia celów zarówno na lądzie, jak i na wodzie, są wyposażone w systemy obrony powietrznej i helikoptery.

Kontrakt na budowę czterech fregat wszedł w życie w czerwcu 2007 r. Koncepcja, projekt i szczegółowy projekt nastąpiły. Około 90 procent bardzo złożonych systemów na pokładzie F125 zostało opracowanych specjalnie dla tego nowego typu okrętu.

źródło: TKMS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY