navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Thyssenkrupp dostarcza ostatnie 2 korwety Sa’ar 6 do izraelskiej marynarki wojennej

Thyssenkrupp Marine Systems przekazał oba okręty izraelskiej marynarce wojennej. Korwety 6 klasy SA`AR zostały ochrzczone wcześniej. Oznacza to, że wszystkie cztery zamówione jednostki zostały dostarczone izraelskiej marynarce wojennej. W związku z pandemią uroczystość odbyła się na małą skalę. W swoim przemówieniu do gości ceremonii oraz do załóg nowych okrętów dyrektor zarządzający dr Alexander Orellano podkreślił dobre relacje zawodowe i osobiste z marynarką wojenną Izraela.

Dr Alexander Orellano: „W ciągu sześciu lat od podpisania umowy do dziś opracowaliśmy wspólnie doskonały okręt. Dużo ze sobą rozmawialiśmy, czasem nawet kłóciliśmy się. W końcu my, klient i wykonawca, razem zbudował lepszy okret niż pierwotnie planowano”.

Okręty klasy SA’AR 6 będą stanowić trzon izraelskiej marynarki wojennej przez następne 30 lat. Thyssenkrupp Marine Systems buduje jednostki w ramach joint venture z German Naval Yards Kiel. Wiceadmirał Eliyahu Sharvit przybył z Izraela na ceremonię chrztu i przekazania. Dowódca izraelskiej marynarki wojennej jest zadowolony ze swoich nowych okrętów, co wyraził w swoim przemówieniu: „Dziękuję za ogromny wysiłek włożony w ten połączony projekt, aby zapewnić jego niezwykły sukces”.

Umowa na dostawę czterech korwet SA’AR 6 została podpisana w maju 2015 roku.

Po fazie projektowania, faza budowy rozpoczęła się wraz z ceremonią cięcia stali statku w lutym 2018 r. Zaledwie 15 miesięcy po cięciu pierwszej stali okret wyszedł z doku. W maju 2019 r. „INS Magen” jako pierwszy w swojej klasie otrzymał swoje imię w Kilonii i został przekazany w listopadzie 2020 r. Drugi okręt „INS Oz” pojawił się w maju 2021 r. Dziś z „INS Atzmaut” i „INS Nitzachon” ” zamówienie zostało zrealizowane.

Po przybyciu do portu macierzystego izraelska marynarka wojenna wyposaży okręty w radary i systemy uzbrojenia.

źródło: TKMS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY