navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Theodore Roosevelt prowadzi ćwiczenia z indyjską marynarką wojenną i siłami powietrznymi

Theodore Roosevelt wraz z Carrier Strike Group (TRCSG) przeprowadził równoległe wspólne operacje wielodomenowe z Marynarką Wojenną Indii i Siłami Powietrznymi na Oceanie Indyjskim 28-29 marca 2021 r.

„Jestem bardzo wdzięczny za możliwość przeprowadzenia tego ćwiczenia wraz z indyjską marynarką i siłami powietrznymi” – powiedział admirał Doug Verissimo, dowódca Carrier Strike Group Nine. „Nie tylko łączy nas wspólne pragnienie wolnego, otwartego i inkluzywnego Indo-Pacyfiku, ale także podzielamy wspólne wartości i tradycje morskie, które sprawiają, że wspólne szkolenie ma jeszcze większe znaczenie. Nasza wspólna wartość znacznie przewyższa to, co możemy zrobić indywidualnie, aby zwiększyć bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt gospodarczy poprzez egzekwowanie międzynarodowego porządku opartego na zasadach, który jest korzystny dla wszystkich ”.

Ćwiczenia koncentrowały się na złożonych operacjach, takich jak walka z okrętami podwodnymi, wspólne operacje powietrzne oraz integracja dowodzenia i kontroli (C2). Pokazał zdolność obu narodów do współdziałania w celu realizacji wspólnej wizji Indo-Pacyfiku, zapewniającej pokój i stabilność.

USS Bunker Hill (CG 52) i jej zaokrętowany Maritime Strike Squadron (HSM 75), „Wolf Pack”, USS Russell (DGG 59) i USS Theodore Roosevelt (CVN 71) operowane przez INS Shivalik (F 47) z zaokrętowanym helikopterem , Morski Samolot Patrolowy (P-8I) z INAS 312 – „Albatros” oraz Samoloty Indyjskich Sił Powietrznych z Eskadry nr 222 – „Tygrysy”. Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych i Indii bezproblemowo ćwiczyły we wszystkich dziedzinach, demonstrując kompatybilność naszych platform i operacji na morzu i w powietrzu.

TRCSG  jest na planowanym wdrożeniem do 7 Floty Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić wolność mórz, budowanie partnerstwa, które sprzyjają bezpieczeństwa morskiego, oraz do prowadzenia szerokiego zakresu operacji, które wspierają wysiłki humanitarne i działają jak odstraszania potencjalnych działań złośliwych.

TRCSG składa się z USS Theodore Roosevelt (CVN 71), Carrier Air Wing (CVW) 11, krążownika rakietowego typu Ticonderoga USS Bunker Hill (CG 52), 23 Dywizjonu Niszczycieli i niszczycieli pocisków kierowanych klasy Arleigh Burke. USS Russell (DDG 59) i USS John Finn (DDG 113).

Zaokrętowane skrzydło powietrzne Theodore’a Roosevelta składa się z „Tomcatters” z 31 eskadr Strike Fighter Squadrons (VFA), „Golden Warriors” z VFA-87, „Blue Diamonds” z VFA-146, „Black Knights” z VFA-154, „Liberty Bells” ”Z Airborne Command and Control Squadron (VAW) 115,„ Gray Wolves ”of Electronic Attack Squadron (VAQ) 142,„ Wolf Pack ”of Helicopter Maritime Strike Squadron (HSM) 75,„ Eightballers ”of Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 8 i „Dostawcy” dywizjonu wsparcia logistycznego floty (VRC) 30 Oddział 3.

Operatywność TRCSG w regionie bezpośrednio wspiera plan nawigacyjny Szefa Operacji Marynarki Wojennej, aby opanować operacje floty we wszystkich domenach i ćwiczyć z podobnie myślącymi marynarkami, aby wzmocnić naszą wspólną siłę.

źródło: US Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY