navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Testy okrętu podwodnego i pocisków Buława ICBM z Morza Białego

Okręt podwodny z pociskami balistycznymi Knyaz Oleg z powodzeniem wystrzelił międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) Buława z Morza Białego na pasmo Kura na Kamczatce podczas prowadzonych prób morskich.

foto: Oleg Kuleshov/TASS

„W ramach programu prób państwowych okręt podwodny ze strategicznymi pociskami balistycznymi Knyaz Oleg wystrzelił pocisk balistyczny Buława z wód Morza Białego. Wystrzelenie pocisku balistycznego przeprowadzono z pozycji podwodnej na poligon Kura na Kamczatce, ” powiedziała agencja wojskowa.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że według potwierdzonych danych kontroli obiektywnej „głowice pocisków skutecznie dotarły do ​​wyznaczonego obszaru w przewidywanym czasie”.

Knyaz Oleg jest pierwszym seryjnym okrętem podwodnym z pociskami balistycznymi klasy Project 955A Borei-A.

23 czerwca dyrektor generalny Stoczni Sevmash (spółki zależnej United Shipbuilding Corporation) Michaił Budnichenko powiedział TASS, że okręt podwodny przejdzie próby państwowe w drugiej połowie roku i trafi do marynarki pod koniec roku. Wcześniej TASS poinformował, powołując się na źródło w kompleksie wojskowo-przemysłowym, że okręt podwodny Knyaz Oleg wystrzeli pocisk Buława z pozycji podwodnej na poligon Kura na Kamczatce podczas prób państwowych w listopadzie tego roku.

Okręty podwodne typu Borei- i Borei-A, produkowane przez Centralne Biuro Projektowe Inżynierii Morskiej Rubin, przenoszą 16 międzykontynentalnych pocisków balistycznych Bulava i są wyposażone w wyrzutnie torped kal. 533 mm. Według Ministerstwa Obrony, w porównaniu z podstawową serią Borei, okręty podwodne Borei-A charakteryzują się lepszymi zdolnościami ukrywania się pod wodą, manewrowania i pływania na głębokich wodach, a także ulepszonym systemem kontroli uzbrojenia.

źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY