navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Stocznia PT. Lundin przekazuje trimaran KRI Golok 688 dla indonezyjskiej marynarki wojennej

Okręt Republiki Indonezji (KRI) Golok-688, zbudowany przez stocznię PT. Lundin Industry został przekazany zgodnie z z ceremonią, która odbyła się w stoczni w Pantai Cacalan, Jawa Timur.

Budowa okrętu Trimaran Fast Missile Ship (KCR) jest ważnym przejawem zaspokojenia potrzeb głównego systemu uzbrojenia Marynarki Wojennej zgodnie z istniejącym planowaniem strategicznym, obejmującym szeroki obszar wód indonezyjskich a te muszą być chronione.

Szef Sztabu Marynarki Admirał Yudo stwierdził podczas wydarzenia, że ​​KRI Golok-688 jest pierwszym produktem okrętowym zbudowanym z materiału kompozytowego, charakteryzującym się wysoką wytrzymałością właściwą, zmniejszoną wagą oraz doskonałą odpornością na zmęczenie. Dlatego ten okręt może być wykorzystany jako projekt rozwojowy.

Ponadto admirał Yudo powiedział, że budowa okrętu KCR Trimaran z pewnością ma dla PT bardzo strategiczne znaczenie. Lundin Industry Invest jako jeden z krajowych przemysłów obronnych, któremu udało się opracować technologię w interesie narodowym, która może stać się rozwiązaniem w dążeniu do zmniejszenia zależności od innych krajów.

źródło: tnial.mil.id

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY