navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Stażysta stanu Mississippi tworzy fale dzięki nauce w Naval Research Laboratory

Braedon Kimball, starszy magister inżynier oprogramowania w Bagley College of Engineering na Mississippi State University, dołączył do NRL w ramach programu stażowego Naval Research Enterprise (NREIP). Nauczył się o sieciach neuronowych i ramach danych, korzystając z oprogramowania Python, które pomaga programistom pisać przejrzysty, logiczny kod dla małych i dużych projektów w dziale nauk o oceanach NRL.

Badania te mogą pomóc Marynarce Wojennej zapewnić dokładniejsze prognozowanie fal, a także podstawy uczenia maszynowego, które można rozszerzyć na inne zadania prognozowania.

„Naszym celem jest udoskonalenie numerycznych modeli prognozowania fal poprzez wykorzystanie uczenia maszynowego do prognozowania” – powiedział Kimball. „Metody zastosowane do osiągnięcia tego polegały na trenowaniu sztucznej sieci neuronowej przy użyciu obserwacji historycznych i danych modelu, co skutkowało ulepszeniem istniejących prognoz modelu w obszarach, w których model normalnie nie radzi sobie dobrze”.

Mentor Kimball NREIP, James Dykes, naukowiec fizyczny z Oddziału Nauk o Oceanie NRL w Stennis Space Center w Mississippi, powiedział, że sieci neuronowe obiecują poprawę prognozowania pogody i fal za pomocą modeli numerycznych.

„W tym projekcie chodziło o poprawę wydajności prognoz fal powierzchniowych oceanów przy użyciu modelu WAVEWATCH III i zastosowanie koncepcji uczenia maszynowego” – powiedział Dykes. „Braedon został zaznajomiony z wynikami modelu, jak przetwarzać statystyki i wykresy dotyczące wydajności modelu WAVEWATCH III oraz rozszerzył ten zakres na zastosowanie niektórych koncepcji uczenia maszynowego do problemu”.

Dykes powiedział, że badania są przełomowe. „Doradzanie Braedonowi było bardzo satysfakcjonujące, przekazując mu pomysły na temat modelowania fal i możliwości uczenia maszynowego”.

„W przyszłości prace te będą punktem wyjścia dla innych sieci neuronowych służących do prognozowania pogody, które zostaną rozszerzone na inne aspekty danych klimatycznych” – powiedział Kimball.

Mając dostęp do Centrum Zasobów Superkomputerowych Departamentu Obrony Marynarki Wojennej, Kimball zbudował podstawową sieć neuronową, aby zademonstrować możliwość poprawy prognoz fal.

Po zebraniu przez Kimball niezbędnego modelu i danych obserwacyjnych przy użyciu obliczeń o wysokiej wydajności, przeszkolił sieć w zakresie tworzenia zestawu klas do obsługi gromadzenia danych, a także sieci neuronowej do prognozowania wysokości fali.

Chociaż temat przedstawiony Kimballowi był dla niego nowy, jego mentor był zadowolony, że Kimball mógł szybko dowiedzieć się o narzędziach do zastosowania uczenia maszynowego do problemu, co ostatecznie zwiększyło jego ogólne zrozumienie tematu.

NREIP zazwyczaj daje około 800 studentom college’u możliwość uczestniczenia w dziesięciotygodniowych badaniach w 45 laboratoriach marynarki wojennej w okresie letnim, zachęcając uczestników do kontynuowania kariery naukowej i inżynierskiej. Jednak tegoroczny program NREIP został wykonany wirtualnie.

„Myślę, że mieliśmy konstruktywne doświadczenie i wiele osiągnęliśmy” – powiedział Dykes. „Środowisko zdalnego połączenia zapewniało dużą elastyczność, na przykład Braedon mógł pracować z pobliskiego domu, a także ze swojej szkoły oddalonej o setki mil w różnym czasie, bez konieczności budowy biurowca o ustalonej godzinie 8-17. Jeśli Braedon wkrótce wróci, będziemy mogli dalej rozwijać to, czego się już nauczył ”.

Mentorzy NRL praktycznie gościli tego lata 67 studentów i 11 licealistów i mają nadzieję, że studenci będą dalej kształcić się poprzez mentoring prowadzony przez personel laboratorium.

„Pod koniec dnia ta metoda mentoringu może naprawdę działać” – powiedział Dykes.

Źródło: US NAVY

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY