navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ST Engineering dostarczy OPV Falaj3 dla marynarki wojennej ZEA

ST Engineering ujawnił 15 listopada, że ​​Abu Dhabi Ship Building PJSC (ADSB) udzieliła podwykonawstwa swojemu oddziałowi Marine w Singapurze na dostawę projektu, wyposażenia platformy i pomocy technicznej przy budowie czterech okrętów patrolowych klasy Falaj3. Okręty te zostaną zbudowane w ADSB dla Marynarki Wojennej ZEA.

foto: ADSB

Kontrakt obejmuje podstawowy projekt okrętu , projekt szczegółowy i projekt produkcyjny. Podczas budowy pierwszego tego typu okrętu zapewniona zostanie pomoc techniczna.

Klasa Falaj-3 to wysoce wszechstronny i niezawodny okręt patrolowy, odpowiedni do wykonywania szerokiej gamy misji, w tym bezpieczeństwa morskiego oraz operacji poszukiwawczo-ratowniczych. Oparty na sprawdzonych jednostkach patrolowych klasy Fearless, ten 60-metrowy okręt patrolowy zostanie zaprojektowany tak, aby spełniał przepisy Międzynarodowego Towarzystwa Klasyfikacyjnego Naval, a także zapewniał 100% redundancję dla krytycznych i głównych systemów oraz wysokie wymagania dotyczące przeżywalności.

„Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez ADSB jako jeden z ich głównych partnerów w tym bardzo prestiżowym programie Falaj 3. Jesteśmy przekonani, że nasze dotychczasowe doświadczenie w projektowaniu i budowie statków takiej klasy zapewni nam i ADSB dobrą pozycję do sprostania wyzwaniom” – powiedział Ng Sing Chan, prezes Marine w ST Engineering. „Z niecierpliwością czekamy na nasze partnerstwo z ADSB w wypełnieniu zobowiązania do dostarczenia czterech okrętów zdolnych w przyszłości, które uzupełnią jej istniejącą flotę i pomogą marynarce wojennej ZEA w realizacji jej misji”.

źródło: stengg.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY