navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Siły Zadaniowe 7. Floty USA tworzą SAG na Morzu Południowochińskim

Składa się z okrętów i personelu z trzech sił zadaniowych 7 floty USA, okrętu bojowego USS TULSA (LCS 16), niszczyciela pocisków kierowanych typu Arleigh Burke USS Kidd (DDG 100) oraz oddziału grupy zadaniowej ( CTG) 75.1/Explosive Ordnance Disposal Mobile Unit (EODMU) 5 połączyły się, tworząc Grupę Działania Powierzchniowego (SAG) podczas rejsu na Morzu Południowochińskim.

Formacja SAG po raz pierwszy połączyła rozmieszczone LCS i DDG, tworząc nawodną grupę zadaniową , uzupełnioną przez siły ekspedycyjne marynarki wojennej (NEF), rozszerzając zdolności, które umożliwiają dowódcy floty wykonywanie pełnego spektrum operacji morskich i przybrzeżnych, na, nad i pod wodą.

„Wartość taktyczna SAG, składającego się z LCS i DDG, działających w sposób rozproszony, jest nie do przecenienia” – powiedział kontradmirał Chris Engdahl, dowódca Ekspedycyjnej Grupy Uderzeniowej (ESG) 7/grupy zadaniowej (CTF) 76. „Łączenie możliwości tych zespołów w jednym węźle sieciowym pokazują nasze zaangażowanie w stabilność regionalną w całym teatrze. Wykazane zdolności adaptacyjne tych rozmieszczonych sił są wyraźnymi oznakami stałego wsparcia 7 Floty USA dla wolnego i otwartego Indo-Pacyfiku”.

Tulsa znajduje się na rotacyjnym wdrożeniu z San Diego, pod dowództwem Destroyer Squadron (DESRON) 7, wspierając CTF 76/ESG 7; wdrożony z Everett w stanie Waszyngton, Kidd obsługuje CTF 71/DESRON 15; a EODMU 5/CTG 75.1 jest wdrożony w Guam z CTF 75/NEF. Działając razem w grupie działań powierzchniowych, jednostki rozwinęły i poprawiły zintegrowaną zdolność działania.

SAG ćwiczył kilka zdolności w zakresie walki na powierzchni, przeciwdziałania minom (MCM) i walki z okrętami podwodnymi. Jednostki ćwiczyły dynamiczne manewrowanie; techniki MCM z bezzałogowym pojazdem podwodnym (UUV); operacje podwójnego lotu śmigłowcami MH-60S i MH-60R z Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 21 det. 3 i Śmigłowiec Morski Dywizjon (HSM) 75 det. 2, odpowiednio; oraz trwające uzupełnianie za pomocą okrętu logistycznego do uzupełniania floty USNS Tippecanoe (T-AO 199).

Tego typu operacje SAG są wyjątkowymi możliwościami wykorzystania połączonej floty” – powiedział kapitan Chase Sargeant, dowódca CTF 71/DESRON 15. „Niszczyciele zintegrowane z LCS i wzmocnione przez NEF przesuwają granice tego, jak my taktycznie zatrudniamy nasze siły i budujemy wspólne zrozumienie naszych zintegrowanych zdolności bojowych”.

Integracja morskich sił ekspedycyjnych na pokładzie Tulsy zwiększa wspólne zrozumienie misji i rozszerza interoperacyjność, zasięg operacyjny i koncentrację taktyczną. Siły te współpracowały ze sobą w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zarówno w porcie, jak i w drodze, aby udoskonalić nowo opracowane techniki propagowane w całej społeczności.

„Podobnie jak wtedy, gdy Tulsa gościła personel NEF w porcie Okinawa [Japonia], nadal pokazujemy wszechstronność, jaką LCS wnosi do floty” – powiedział komandor. Brandon Cornes, dowódca załogi Tulsa Blue Crew. „Praktykując koncepcje wojny przybrzeżnej, a także taktykę wojny morskiej z Kidd i zintegrowaną mobilną jednostką EOD, nadal wypracowujemy nowe sposoby działania w celu wsparcia naszych dowódców floty”.

CTG 75.1 wysłał marynarzy na pokład Tulsa i Kidd do prowadzenia operacji bezpieczeństwa morskiego przybrzeżnych w ramach SAG. Zespoły wdrożone z ekspedycyjnymi środkami przeciwminowymi (ExMCM) CTF 75, wsiadają na UUV Mk 18 Mod 1 Swordfish. HSC-21 det. 3 i CTG 75.1 niedawno rozpoczęły próby rozmieszczenia UUV, a kontynuacja praktyki z Tulsą umożliwia zespołowi zapewnienie dowódcom pełnego spektrum zdolności operacyjnych MCM.

„Dzięki powietrznym systemom przeciwminowym i systemom organicznym, które mamy na wariancie MCM LCS, takim jak Tulsa, z dodatkowymi możliwościami, jakie zapewniają jednostki EOD ExMCM, jest to idealne dopasowanie”, powiedział porucznik Michael Ryan, det. HSC-21. 3 zastępca dowódcy. „Powiązanie tych funkcji rozszerza misję i zakres zarówno jednostek SAG, jak i ExMCM, zapewniając większą elastyczność i wpływ przy mniejszej powierzchni. Jestem podekscytowany, widząc, jak to się rozwinie”.

Mk 18 Mod 1 jest obecnie używany przez NEF, aby dać dowódcy teatru wiele możliwości w dziedzinie morskiej. Podczas operacji SAG z Tulsą i Kiddem, CTG 75.1 wystrzelił i odzyskał UUV z MH-60S i małej łodzi Tulsy, aby ćwiczyć metody wprowadzania środków przeciwminowych podczas zaokrętowania na statku marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

„Zaokrętowanie ExMCM na pokład Tulsa i Kidd wzmocniło naszą zdolność do prowadzenia działań przeciwminowych z różnych statków i samolotów” – powiedział porucznik Kevin Stoddard, dowódca kompanii ExMCM CTG 75.1. „Ta wyjątkowa możliwość integracji w 7. Flocie pomogła zbudować naszą biegłość i przygotować grunt pod przyszłe operacje. Będziemy nadal realizować takie wydarzenia integracyjne, aby móc dostarczać nasze możliwości wszędzie i zawsze, gdy Flota tego potrzebuje”.

CTF 71, CTF 75 i CTF 76 są siłami zadaniowymi przydzielonymi do 7. Floty USA i działają na rzecz bezpieczeństwa i stabilności w regionie oraz współpracują z flotami sojuszniczymi i partnerskimi w celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności na morzu, kluczowych filarów wolnej i otwartej Indo-Pacyfik.

źródło: US NAVY

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY