navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Siły USA przeprowadzają ćwiczenie zatapiania (SINKEX)

Połączone siły USA przeprowadziły skoordynowane wielodomenowe, wieloosiowe uderzenia morskie dalekiego zasięgu na obszarze operacyjnym Wysp Hawajskich podczas ćwiczeń zatapiania ( SINKEX ) na wycofanej ze służby fregaty z pociskami kierowanymi byłej USS Ingraham, 15 sierpnia.

Jednostki z Vinson Carrier Strike Group (VINCSG), Submarine Forces Pacific, 1 Marine Expeditionary Force/3. Marine Air Wing, III Marine Expeditionary/3rd Marine Division i US Army Multi-Domain Task Force uczestniczyły we wspólnych ćwiczeniach z użyciem ognia na żywo.

„Śmiertelna siła bojowa została skutecznie zastosowana do różnych zagrożeń morskich w ciągu ostatnich dwóch tygodni w symulowanym środowisku w ramach zakrojonych na dużą skalę ćwiczeń Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i fachowo zademonstrowana w niedzielę z użyciem amunicji” – powiedział wiceadmirał dowódcy amerykańskiej 3. Floty Steve. Koehlera. „Dokładne i skoordynowane uderzenia Marynarki Wojennej i naszych połączonych członków drużyny doprowadziły do ​​szybkiego zniszczenia i zatonięcia docelowego okrętu oraz stanowią przykład naszej zdolności do zdecydowanego zastosowania siły w morskiej przestrzeni bitewnej”.

Byłe okręty marynarki wojennej, znane jako hulki, są przygotowywane zgodnie z przepisami określonymi i egzekwowanymi przez Agencję Ochrony Środowiska na podstawie ogólnego zezwolenia posiadanego przez marynarkę wojenną zgodnie z ustawą o ochronie i badaniach morskich.

Każde ćwiczenie jest wymagane, aby zatopić kadłub w co najmniej 1000 sążniach (6000 stóp) wody i co najmniej 50 mil morskich od lądu, a badania są przeprowadzane w celu zabezpieczenia przed obrażeniami ludzi lub ssaków morskich podczas takich ćwiczeń. Przed transportem w celu wzięcia udziału w zatapianiu każdy okręt jest poddawany rygorystycznemu procesowi czyszczenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa środowiskowego i jest sprawdzany w celu upewnienia się, że jednostka spełnia wymagania EPA.

źródło: US Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY