navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Saab podpisuje umowę na obsługę logistyczną polskich systemów Double Eagle

Saab podpisał kontrakt z Komendą Portu Wojennego w Gdyni na dostawę zintegrowanego wsparcia logistycznego dla systemów Double Eagle Mk III i Double Eagle SAROV. Wartość kontraktu to 14,7 mln zł, a zostanie zrealizowany w latach 2021-2023. Zakres dostaw w poszczególnych latach będzie obejmował dostawę części zamiennych, narzędzi specjalnych, dokumentację techniczną oraz szkolenia.

Podpisana umowa jest rozszerzeniem dotychczasowej usługi dla systemów Double Eagle Mk III i Double Eagle SAROV dedykowanych do operacji MCM. Double Eagle Mk III został zainstalowany na pokładzie pierwszego statku ORP „Kormoran II”, natomiast systemy SAROV będą instalowane na kolejnych statkach budowanych w programie Kormoran II.

„Jesteśmy dumni, że Saab utrzyma i zapewni pełną gotowość operacyjną systemów Double Eagle zainstalowanych na okrętach Polskiej Marynarki Wojennej. Polska stawia na najnowocześniejsze technologie i rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i cieszymy się, że nadal jesteśmy tego częścią. proces ”- powiedział Jyrki Kujansuu, prezes Saab Technologies Poland, wiceprezes i szef działu na Polskę i kraje bałtyckie.

Rodzina Double Eagle firmy Saab obejmuje wybór pojazdów podwodnych do zwalczania min. Dzięki różnym konfiguracjom pojazdów i integracji ładunku, istnieje rozwiązanie na każdy scenariusz, od rozpoznania po neutralizację min. Na przykład system Double Eagle SAROV można wyposażyć tak, aby działał zarówno jako zdalnie sterowany pojazd (ROV) na uwięzi, jak i niezależnie jako autonomiczny pojazd podwodny (AUV) wykorzystujący własne akumulatory napędowe.

źródło: Saab

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY