navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Saab otrzymuje zamówienie TactiCall dla Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii

Saab podpisał kontrakt z Norweską Agencją Materiałów Obronnych na dostarczenie kompletnego systemu komunikacji, TactiCall ICS, na pokładzie okrętów trzech różnych klas dla Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii.

Norweska Agencja Materiałów Obronnych (NDMA) wybrała Zintegrowany System Komunikacji TactiCall (ICS) w celu zastąpienia istniejącego systemu komunikacji do użytku wewnętrznego i zewnętrznego na pokładzie, w tym wielopoziomowej bezpiecznej komunikacji – niesklasyfikowane, zastrzeżone tajne kanały NATO i krajowe tajne kanały komunikacyjne .

TactiCall zostanie zintegrowany z okrętami następujących klas: Mine Countermeasure Vessels (MCM), Corvette klasy Skjold oraz Coast Guard Vessel (CGV) Svalbard. Dostawy będą realizowane od 2021 do 2024 roku na siedmiu z tych norweskich okrętach.

 „Mamy długoterminową współpracę z Królewską Norweską Marynarką Wojenną i nie możemy się doczekać zastąpienia istniejącego systemu komunikacji naszym innowacyjnym systemem TactiCall na tych dodatkowych trzech klasach okrętów. TactiCall oferuje elastyczność bez narażania wymagań bezpieczeństwa, które są bardzo ważne w dziedzinie marynarki wojennej”, mówi Mats Wicksell, szef jednostki biznesowej Saab Combat Systems.

TactiCall ICS umożliwia dostęp do różnych kanałów komunikacji na różnych poziomach klasyfikacji, zwiększając efektywność operatorów w zarządzaniu obowiązkami operacyjnymi.

TactiCall ICS ułatwia łańcuch dowodzenia, dając zespołom marynarki dostęp do różnych kanałów komunikacyjnych o różnych poziomach bezpieczeństwa z tego samego terminala użytkownika. Dzięki TactiCall użytkownicy mogą słuchać zarówno bezpiecznej, jak i niesklasyfikowanej komunikacji i jednocześnie rozmawiać w obu.

źródło: SAAB

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY