navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Saab otrzymuje zamówienie na modernizację fregat F123 niemieckiej marynarki wojennej

Saab podpisał kontrakt z Federalnym Urzędem Bundeswehry ds. wyposażenia, technologii informacyjnych i wsparcia eksploatacyjnego (BAAINBw) oraz otrzymał zamówienie na dostawę i integrację nowych radarów morskich i systemów kierowania ogniem dla i we fregatach niemieckiej marynarki wojennej Klasa Brandenburgii (F123). 

Kontrakt obejmuje nowy system zarządzania walką, mający na celu całkowitą modernizację systemu obecnie używanego na F123, pozwalając na integrację nowych radarów morskich i możliwości kierowania ogniem o niskim ryzyku. Wartość zamówienia wynosi około 4,6 miliarda SEK. Dostawy i inne usługi będą realizowane w latach 2021-2030.

Saab będzie głównym wykonawcą i zleci niemieckiej stoczni Abeking & Rasmussen prace związane z budową statków, a niemiecka firma ESG zapewni wsparcie logistyczne.

„Jesteśmy dumni, że Niemcy wybrały Saaba jako dostawcę i integratora systemów walki dla fregat przeznaczonych do remontu. Nie możemy się doczekać, aby przyczynić się do wzmocnienia niemieckich zdolności do integracji krajowych systemów walki, tworząc w Niemczech wysoki udział wartości i usług. kontrakt jeszcze bardziej wzmocni nasze relacje z Niemcami na wiele lat” – mówi Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saaba.

Kontrakt obejmuje dostawę i integrację Saaba 9LV Combat Management System, radarów Sea Giraffe 4A i Sea Giraffe 1X, dyrektora kierowania ogniem Ceros 200, a także systemów innych firm, w tym możliwości IFF. Obejmuje również kompleksowy, oparty na wydajności pakiet logistyczny wspierający zdolności operacyjne fregat.

Saab wykona prace w Niemczech, Szwecji i Australii.

źródło: SAAB

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY