navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Saab otrzymuje kolejne zamówienie na ciężki system torpedowy

Saab otrzymał zamówienie od Szwedzkiej Organizacji Materiałów Obronnych (FMV) na kolejną fazę programu przedłużania żywotności Torpedo 62. Wartość zamówienia wynosi 145 mln SEK, a dostawy będą realizowane do końca 2023 roku.

Zamówienie obejmuje badania wstępne i inżynierię, która obejmuje prototypy podsystemów w celu ulepszenia obecnej torpedy.

„Rozkaz ten pomaga w opracowaniu bardziej wydajnego systemu torpedowego na przyszłość. Nie możemy się doczekać dalszej ewolucji jednego z głównych systemów uzbrojenia szwedzkiej marynarki wojennej”, mówi Görgen Johansson, szef działu biznesowego Saab Dynamics. 

Produkcja i rozwój będą odbywać się w Linköping i Motala.

Program wydłużenia żywotności ciężkiej torpedy szwedzkiej marynarki wojennej został po raz pierwszy podpisany w 2020 roku. Torpedo 62 to ciężki system torpedowy przeznaczony do celów nawodnych i podwodnych. Torpedo 62 jest wyposażony w zaawansowany system napędowy o dużej pojemności i dużej wytrzymałości, w połączeniu z zaawansowanym systemem namierzania celu, opracowanym dla obszaru operacyjnego szwedzkiej marynarki wojennej. 

źródło: SAAB

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY