navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rozpoczęto prace nad ogromną halą dla fregat Type 31 nowej generacji Royal Navy

Mająca 147 metrów długości hala w Rosyth obejmuje 30-metrowe megadrzwi i będzie w stanie pomieścić dwa ze 138,7-metrowych statków montowanych w tym samym czasie obok siebie.

Babcock przyznał kontrakt na budowę modułu za 31,5 mln funtów firmie Robertson Construction oraz podczas małej ceremonii Covid-safe upamiętniającej rozpoczęcie konstrukcji stalowej konstrukcji.

Firma zbrojeniowa ogłosiła również, że złożyła zamówienie na linie spawalnicze i produkcyjne PEMA w celu wsparcia automatyzacji budowy statków.

Podczas ceremonii usłyszano wirtualną wiadomość od sekretarza obrony Bena Wallace’a, który powiedział: „W tym rozległym zakładzie przemysłowym szkoccy stoczniowcy zbudują nasze najnowsze okręty wojenne, które zajmą honorowe miejsce we flocie Royal Navy”.

Przełom w nowej hali rozpoczął się w kwietniu 2020 roku, a montaż pierwszego z pięciu typów 31 dla Royal Navy rozpocznie się w 2021 roku.

Nowa hala będzie miała dostęp do schodów portalowych wewnątrz konstrukcji, aby wyeliminować konieczność stosowania rusztowań. Oznacza to, że personel będzie mógł bezpiecznie dostać się do statków bez opuszczania budynku.

fot. Peter Devlin

Program typu 31 przywraca energię do potencjału morskiego Wielkiej Brytanii poprzez innowacyjne projektowanie i budowę brytyjskich statków nowej generacji.

powiedział John Howie, dyrektor ds. Korporacyjnych, Babcock

Ponadto trzy nowe linie paneli, kamień węgielny cyfrowej transformacji Babcocka w Rosyth, znacznie usprawnią proces produkcyjny.

Rozpoczęto już prace związane z remontem i rozbudową istniejącej hali produkcyjnej, w której znajdą się linie paneli.

Babcock zaznaczył kamień milowy w budowie nowej Sali Zgromadzeń, zakopując pamiątkową kapsułę czasu w miejscu nowego obiektu.

John Howie, dyrektor ds. Korporacyjnych w Babcock, powiedział: „Program typu 31 ponownie pobudza zdolności morskie Wielkiej Brytanii poprzez innowacyjne projektowanie i budowę brytyjskich statków nowej generacji.

„Inwestycja infrastrukturalna w Rosyth opiera się na naszym wyjątkowym dziedzictwie, doświadczeniu i wiedzy inżynieryjnej, zapewniając bardzo realną zmianę w wydajności i możliwościach nowoczesnego przemysłu stoczniowego w Wielkiej Brytanii”.

David Cairns, regionalny dyrektor zarządzający Robertson Construction, powiedział: „Zapewnienie tego obiektu jeszcze bardziej zwiększy możliwości dostawcze firmy Babcock z zakładu w Rosyth. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako preferowany partner w dostawie nowej Sali Zgromadzeń. ”

Zespół 31 działa już w Wielkiej Brytanii w Rosyth, Bristolu, Devonport i Crawley, a rekrutacja ma na celu wspieranie rozwoju programu i mobilizację w gotowości do budowy statków w Rosyth począwszy od 2021 r. W szczytowym okresie około 1250 osób będzie pracować nad program w całej Wielkiej Brytanii.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY