navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ROYAL NAVY OTRZYMA AUTONOMICZNE TRAŁOWCE

Royal Navy otrzyma trzy światowej klasy autonomiczne trałowce, które będą zajmować się usuwaniem min i zmniejszać ryzyko dla marynarzy podczas tych niebezpiecznych misji.

System bezzałogowy jest pierwszym tego rodzaju w marynarce wojennej i pozwoli personelowi zneutralizować miny z dystansu podczas operacji na całym świecie.

Dzięki najnowocześniejszej technologii system, znany jako Combined Influence Sweep (Sweep), może pokonać nowoczesne cyfrowe miny morskie, które mogą stanowić zagrożenie, wykrywając i niszczyć przepływające statki i okręty podwodne. 

Może zneutralizować wiele rodzajów min morskich za pomocą sprzętu holowanego za łodzią, który może generować różnorodne symulowane sygnatury magnetyczne, akustyczne i elektryczne statku, aby zainicjować minę.

Całym systemem można sterować zdalnie, zarówno na morzu, jak i na lądzie, i można go szybko wdrożyć w razie potrzeby. 

Kontrakt o wartości około 25 milionów funtów został przyznany firmie Atlas Elektronik UK na dostawę systemu Sweep i zapewni wsparcie dla ponad 25 miejsc pracy w firmie z siedzibą w Dorset. Dodatkowe miejsca pracy będą również wspierane w łańcuchu dostaw.

Te autonomiczne systemy przywrócą zdolność zwalczania min Royal Navy, umożliwiając jej walkę z nowoczesnymi cyfrowymi minami, które w innym przypadku nie mogłyby znajdować się w trudnych warunkach polowania na miny.

Mark Atkinson, członek zespołu projektowego dla Royal Navy, powiedział: „Neutralizacja i wykrywanie min jest kluczowym elementem zdolności przeciwminowych. 

Zarówno Sweep, jak i MMCM mogą współpracować, aby pokonać zagrożenie, jakie stanowią miny morskie, aby zwiększyć bezpieczeństwo na wodach międzynarodowych.

Pierwszy system Sweep zostanie dostarczony pod koniec 2022 r., Po czym przejdzie ocenę operacyjną przed wejściem do służby w ustalonym terminie.

Sir Simon Bollom, dyrektor generalny DE&S, powiedział: „Ta najnowocześniejsza technologia Sweep jest kontynuacją kontraktu wynegocjowanego dla równie innowacyjnych autonomicznych niszczycieli min i zapewnia Królewskiej Marynarce Wojennej zwiększone możliwości radzenia sobie z zagrożeniami związanymi z nowoczesnymi minami”.

źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY