navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Royal Navy i US Navy współpracują w celu przyjęcia pomysłów i nowych technologii

Królewska Marynarka Wojenna i Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych rozpoczęły wyjątkowe wspólne przedsięwzięcie w celu przyjęcia i przyspieszenia pomysłów i technologii jako części nowego rozdziału w historycznych stosunkach.

London Tech Bridge został uruchomiony w tym tygodniu i będzie świadkiem ścisłej współpracy krajów w celu stworzenia nowych możliwości i zbudowania sieci partnerstw między sektorem obronnym, środowiskiem akademickim i przemysłem technologicznym.

Początkowo celem Tech Bridge w Londynie będzie bezzałogowa i autonomiczna technologia, sztuczna inteligencja, biotechnologia i kosmos.

Będzie to centralny punkt wymiany pomysłów i technologii z obu stron Atlantyku, gdzie można je szybko opracować i przenieść na linię frontu za pomocą sieci utworzonej ze środowiskiem akademickim i biznesem.

London Tech Bridge – nazwany na cześć platformy dowodzenia na statkach – pozwoli na zacieśnienie współpracy między Royal Navy i US Navy i będzie działał jako stanowisko dowodzenia, w którym można efektywnie kierować innowacjami.

Pomysł jest już dobrze ugruntowany w Ameryce, gdzie US Naval Agility Office (NavalX) ma 15 lokalizacji, które obecnie wykorzystuje jako mosty technologiczne. Jeden z najnowszych w Londynie jest pierwszym zamorskim i został ogłoszony podczas zeszłomiesięcznego Atlantic Future Forum, które odbyło się na pokładzie okrętu HMS Queen Elizabeth w Portsmouth Naval Base.

fot. Royal Navy

London Tech Bridge będzie stanowić znaczącą modernizację morskiego partnerstwa Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i zwiększy i tak już znaczne inwestycje Royal Navy w technologię i innowacje.

powiedział drugi wiceadmirał Lorda Morskiego Nick Hine

Do drugiego wiceadmirała Lorda Morskiego Nicka Hine’a dołączył zastępca sekretarza Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych James Geurts, aby rozpocząć współpracę w ramach wirtualnego wydarzenia.

Wiceadmirał Hine powiedział: „Londyński most technologiczny będzie stanowił znaczącą modernizację morskiego partnerstwa USA / Wielkiej Brytanii i zwiększy i tak już znaczne inwestycje Royal Navy w technologię i innowacje.

„Wspólne rozwiązywanie problemów pozwoli nam przejść od współpracy z naszymi partnerami w sposób interoperacyjny do prawdziwej pracy z nimi w wymienny sposób”.

Źródło: Royal Navy

Komandor Alex Bingham, współdyrektor Royal Navy, dodał: „Wykorzystując w nowatorski sposób partnerstwa w przemyśle i środowisku akademickim, London Tech Bridge stworzy możliwości dla rozwiązań podwójnego zastosowania, które można szybko skalować i wprowadzać na rynek.

„Wysiłki te w równym stopniu wzmocnią innowacje i współpracę w sektorze prywatnym i publicznym, a także ułatwią rozwój i udostępnianie nowych zdolności. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani rozpoczęciem budowania połączeń. ”

Sekretarz Geurts powiedział, że mają nadzieję, że London Tech Bridge przyciągnie różnorodne pomysły.

„Nazwa Tech Bridge oznacza technologię, ale jest w tym ogromny ludzki element” – powiedział.

„Jedną z przewag konkurencyjnych demokratycznego społeczeństwa jest jego zdolność do łączenia ludzi w sposób oparty na współpracy, a nie na przymusie. W rzeczywistości im więcej i różnorodnych pomysłów, tym lepiej.

„Nie potrzebujemy, żebyś był ekspertem w dziedzinie marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych lub Royal Navy. Mam nadzieję, że ludzie, których mam nadzieję ekscytować, przyciągać i wykorzystywać, to osoby z ciekawością odkrywania, pokorą uczenia się i odwagą działać.

„Z pewnością istnieją obszary priorytetowe technologiczne, ale nie ograniczaj ich w przedstawianiu nam pomysłów”.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY