navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Royal Canadian Navy odbiera nowy okręt HMCS Harry DeWolf

Royal Canadian Navy (RCN) oficjalnie oddała do użytku pierwszy arktyczny okręt patrolowy, HMCS Harry DeWolf podczas ceremonii, która odbyła się 27 czerwca w NJ Jetty w CFB Halifax.

Według komunikatu prasowego wydanego przez kanadyjskie Ministerstwo Obrony, ta znacząca okazja stanowi wielkie osiągnięcie dla kanadyjskiego przemysłu stoczniowego i dla RCN, ponieważ pierwszy okręt przyszłej floty RCN dostarczony w ramach Narodowej Strategii Budownictwa Okrętowego oficjalnie wszedł do służby.

„Dzisiejsza ceremonia to historyczny dzień dla Kanadyjskich Sił Zbrojnych, kiedy witamy do służby pierwszy okręt przyszłej floty Królewskiej Kanadyjskiej Marynarki Wojennej. HMCS Harry DeWolf oraz arktyczne i przybrzeżne okręty patrolowe, które wejdą za nim do służby, umożliwią Królewskiej Marynarce Wojennej utrzymanie zwiększonej obecności na północy Kanady, patrolowanie i ochronę naszej arktycznej suwerenności oraz utrzymanie bezpieczeństwa i siły Kanady w kraju. Ta zwiększona obecność jest znacząca, ponieważ umożliwia także RCN dalsze wspieranie jej powiązania ze społecznościami Północy oraz angażowanie się i uczenie się od mieszkańców tego ważnego regionu. Dziś, wraz z oddaniem do użytku naszego pierwszego arktycznego i morskiego okrętu patrolowego, jesteśmy świadkami momentu w historii, i życzę HMCS Harry DeWolf i jego załodze wszystkiego najlepszego, gdy przygotowują się do rozpoczęcia pierwszego rozmieszczenia operacyjnego. – powiedział podczas uroczystości minister obrony Harjit S. Sajjan.

Arctic and Offshore Patrol Ships (AOPS) klasy Harry DeWolf wzmocnią obecność RCN w Arktyce i jej zdolność do globalnego działania. Zaprojektowany specjalnie do patrolowania najbardziej wysuniętych na północ regionów Kanady i wód przybrzeżnych Kanady, ta nowa klasa okrętów będzie stanowiła rdzeń wzmocnionej obecności kanadyjskich sił zbrojnych (CAF) w Arktyce, skutecznie uzupełniając zdolności naszych innych obecnych i przyszłych okrętów wojennych poprzez krytyczne działania rozpoznawcze i obserwacyjne .

Zgodnie z polityką obronną Kanady, Strong, Secure, Engaged, rząd Kanady inwestuje w Royal Canadian Navy (RCN), aby zapewnić jej zdolność reagowania na obecne i przyszłe wyzwania obronne.

Arktyczne i przybrzeżne okręty patrolowe (AOPS) znacznie poprawią możliwości i obecność CAF w Arktyce, umożliwiając RCN zapewnienie i utrzymanie suwerenności Arktyki. AOPS zwiększy również obecność Kanady na morzu i będzie w stanie prowadzić szeroką gamę operacji za granicą. Pierwszy AOPS, HMCS Harry DeWolf, został uruchomiony jesienią 2018 r. i został dostarczony do RCN 31 lipca 2020 r. Został oddany do użytku 26 czerwca 2021 r. Trwa budowa AOPS 3, 4 i 5, a Oczekuje się, że szósty okręt wystartuje w 2022 roku.

źródło: Royal Canadian Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY