navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rosyjska Marynarka Wojenna zakończyła 5 miesięczną misję na Atlantyku

Wiceadmirał Kułakow, powrócił do swojej macierzystej bazy w Siewieromorsku po 5-miesięcznej misji na Oceanie Atlantyckim i Morzu Śródziemnym, poinformowało w czwartek biuro prasowe Floty.

„Dziś duży okręt podwodny, wiceadmirał Kułakow, zakończył swoje dalekodystansowe zadania i dotarł do głównej bazy morskiej Floty Północnej w Seweromorsku. Okręt powrócił wraz ze średnim tankowcem Akademik Pashin i holownikiem ratowniczym Ałtaj. Duży okręt przeciw okrętom podwodnym, wiceadmirał Kułakow, operował na Morzu Śródziemnym od sierpnia do listopada, gdzie przeprowadził ponad 10 ćwiczeń polowania na okręty podwodne, w tym we współpracy z innymi okrętami rosyjskiej marynarki wojennej – podało biuro prasowe w oświadczeniu.

Na ostatnim etapie swojej misji na Morzu Norweskim i Barentsa duży okręt podwodny wiceadmirał Kułakow ćwiczył równolegle poszukiwanie okrętów podwodnych, wykorzystując uzbrojenie sonarowe. Po powrocie z Morza Śródziemnego marynarze marynarki wojennej ćwiczyli przydzielone zadania na Morzu Północnym i Oceanie Atlantyckim na północny zachód od Wysp Brytyjskich, czytamy w oświadczeniu.

Dowódca Floty Północnej wiceadmirał Aleksander Moisejew pogratulował marynarzom powrotu. Zwrócił uwagę, że wiceadmirał Kułakow był jednym z najbardziej aktywnych uczestników dalekodystansowych operacji w różnych częściach Oceanu Światowego, zarówno na południowe szerokości geograficzne, jak i na Arktykę, i podkreślił, że załoga godnie wykonała wszystkie wyznaczone misje.

fot. Lev Fedoseyev / TASS

W czasie pięciomiesięcznego rozmieszczenia duży okręt przeciw okrętom podwodnym wiceadmirał Kułakow pokonał odległość ponad 30 000 mil morskich i wykonywał połączenia służbowe do Algierii, Grecji, Cypru i Syrii.

Wiceadmirał Kułakow działa w Brygadzie Przeciwdziałania Okrętom Podwodnym Flotylli Wojsk Wszechbronnych Floty Północnej w Siewieromorsku. Okręt nieustannie uczestniczy w działaniach na duże odległości na Atlantyk i Oceanie Indyjskim, Morze Śródziemne i Arktykę. Wiceadmirał Kułakow jest częścią arktycznego zgrupowania Floty.

Duży okręt podwodny Projektu 1155 wiceadmirał Kułakow jest uzbrojony w systemy pocisków przeciw okrętom podwodnym, wyrzutnie rakiet, wyrzutnie torped oraz inne rodzaje artylerii i uzbrojenia rakietowego. Okręt wojenny posiada również dwa helikoptery Ka-27 przeciw okrętom podwodnym.

Źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY