navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rosyjska Marynarka Wojenna weźmie udział w ćwiczeniach wojskowych AMAN-2021 w lutym 2021 r w Pakistanie

Flota Czarnomorska Rosyjskiej Marynarki Wojennej weźmie udział w ćwiczeniach wojskowych AMAN-2021, które odbędą się w lutym 2021 r. Na wodach Pakistanu, wraz z marynarkami 30 innych krajów, w tym NATO – poinformował w czwartek serwis prasowy floty.

„W Sewastopolu odbyła się konferencja planistyczna dotycząca udziału Marynarki Wojennej Rosji w międzynarodowych ćwiczeniach AMAN-2021, które odbędą się na wodach pakistańskiego portu Karaczi. Ćwiczenie zostało zainicjowane przez Islamską Republikę Pakistanu, która zapewniła również obszar do zbliżających się ćwiczeń – powiedziała flota.

Zgodnie z zapowiedzią 30 krajów potwierdziło swój udział, 10 krajów zaangażowało swoje statki, a inne wysyłały oficjalnych obserwatorów. Oprócz Pakistanu i Rosji swoje statki wyślą również Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Chiny, Japonia, Turcja, Filipiny, Sri Lanka, Indonezja i Malezja.

fot. Sergiej Malgavko / TASS

„Wspólny udział okrętów rosyjskiej marynarki wojennej i Sojuszu Północnoatlantyckiego nastąpi 10 lat po ćwiczeniach„ Bold Monarch-2011 ”, które odbyły się u wybrzeży Hiszpanii” – dodała flota.

Jak podała flota, ćwiczenie AMAN-2021 ma na celu wzmocnienie i rozwój współpracy wojskowej między uczestniczącymi państwami w celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności na morzu, a także ułatwienia wymiany doświadczeń w zwalczaniu piractwa w interesie intensywnego handlu morskiego.

Źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY