navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rosyjska marynarka wojenna przebuduje duży okręt przeciw okrętom podwodnym na fregatę do 2025 roku

Rosyjscy stoczniowcy zmodernizują duży okręt przeciw okrętom podwodnym Projektu 1155 Floty Pacyfiku Admirał Vinogradov do fregaty do 2025 r., Aby zwiększyć jego zdolności uderzeniowe pociskami manewrującymi Kalibr-NK, na wzór tego samego typu okrętu wojennego Marshal Shaposhnikov.

Duży okręt przeciw okrętom podwodnym Admirał Vinogradov (Źródło: TASS)

„Oczekuje się, że naprawy i modernizacja dużego okrętu przeciw okrętom podwodnym Admirał Vinogradov rozpoczną się w 2021 r., A okręt wojenny ponownie dołączy do Floty w latach 2024–2025”

Kontynuowany będzie kurs modernizacji dużych okrętów przeciw okrętom podwodnym Projektu 1155 do fregat z pociskami kierowanymi. Oprócz marszałka Szaposznikowa i admirała Winogradowa w Rosyjskiej Flocie Pacyfiku działa obecnie pięć innych okrętów tego samego typu.

Wcześniej informowano, że zmodernizowana fregata rakietowa Marszałek Szaposznikow dołączy do rosyjskiej Floty Pacyfiku do końca 2021 roku po przejściu prób.

Marszałek Shaposhnikov

Jak poinformowało biuro prasowe Floty Pacyfiku, marszałek Szaposznikow po raz pierwszy wystrzelił próbnie pocisk manewrujący Uran przeciw okrętom podczas prób pod koniec grudnia 2020 r. Nie ma jeszcze żadnych doniesień o wystrzeleniu innych pocisków.

Podczas modernizacji duży okręt przeciw okrętom podwodnym Projektu 1155 Marshal Shaposhnikov został przekształcony w wielofunkcyjną fregatę zdolną do zwalczania celów naziemnych, morskich i podwodnych.

Fregata otrzymała najnowsze systemy pocisków uderzeniowych Kalibr-NK i Uran oraz najbardziej zaawansowane uzbrojenie artyleryjskie. Jego siła ognia wzrosła kilkakrotnie w porównaniu z pierwotnym oznaczeniem. Okręt jest obecnie wyposażony w dwie wszechstronne wyrzutnie pokładowe dla 16 pocisków manewrujących Kalibr-NK i Oniks, a ostatecznie dla broni hipersonicznej Tsirkon.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY