navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rosyjska Flota Bałtycka otrzymuje najnowsze szybkie statki desantowe dla sił specjalnych

Łódź szturmowa może służyć do wsparcia ogniowego zwiadu, uczestniczenia w działaniach antysabotażowych, zwalczania piractwa i terroryzmu, przewożenia lekkich ładunków oraz uczestniczenia w akcjach ratowniczych

MOSCOW REGION, RUSSIA – AUGUST 22, 2017: BK-16, a high speed landing boat developed by the Kalashnikov group, on display at the Army-2017 International Military-Technical Forum, at the Patriot military park outside Moscow. Anton Novoderezhkin/TASS

Szybki desantowy okręt desantowy projektu 02510 BK-16 wszedł do służby w rosyjskiej flocie bałtyckiej, powiedział we wtorek TASS rzecznik floty Roman Martov.

„Szybki transportowiec i desantowiec projektu 02510 typu BK-16 zbudowany w Stoczni Rybińskiej wszedł do służby we Flocie Bałtyckiej i będzie działał w jednostce sił specjalnych Floty stacjonującej w Obwodzie Kaliningradzkim” – powiedział rzecznik.

To pierwsza łódź Projektu 02510, która dołączyła do struktury bojowej Floty Bałtyckiej. Powiedział, że w 2021 roku do Floty Bałtyckiej trafi kilka kolejnych łodzi tego typu.

Szybki desantowy okręt desantowy projektu 02510 Typ BK-16 jest przeznaczony do operacji desantowych komandosów i może być używany do transportu morskiego i lądowania desantowych sił desantowych, zapewnienia wsparcia ogniowego dla zwiadu, udziału w działaniach antysabotażystów, zwalczania piractwa i terroryzm, przewozić lekkie ładunki i brać udział w akcjach ratowniczych. Łódź może pomieścić trzech członków załogi i do 18 osób.

Desantowa łódź desantowa projektu 02510 BK-16 ma 16 metrów długości i 4 metry szerokości. Wypiera 22 tony, rozwija prędkość 40 węzłów (prawie 75 km / h) i ma zasięg do 400 mil morskich.

Łódź jest wyposażona w zdalnie sterowaną stację uzbrojenia opracowaną przez Grupę Kalashnikov i zdolną do wykrywania i uderzania w cele w dzień iw nocy w każdych warunkach pogodowych. Moduł bojowy jest wyposażony w ochronę pancerza przed pociskami przeciwpancernymi B-32 kal. 7,62 mm oraz platformę stabilizowaną żyroskopowo.

Źrodło: tass.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY