navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rolls-Royce dostarczy system zarządzania platformą dla fregat F126

Damen zleca jednostce biznesowej Rolls-Royce Power Systems dostawę zintegrowanego systemu zarządzania platformą mtu NautIQ Master dla fregat F126 niemieckiej marynarki wojennej.

Rolls-Royce Power Systems z siedzibą w Friedrichshafen w Niemczech dostarczy rozwiązania automatyzacji (FüSAS) dla czterech nowych okrętów dla niemieckiej marynarki wojennej. Zakres obejmuje Zintegrowany System Zarządzania Platformą (IPMS) oraz System Monitorowania Stanu (CMS). W ramach tego rozwiązania Rolls-Royce dostarczy swoje produkty mtu NautIQ Master i NautIQ Foresight. Umowa z głównym wykonawcą Damen Naval została zawarta 21.01.2022 r. W ramach kontraktu znajdują się również systemy sygnalizacji pożaru, lokalizacji personelu oraz telewizji dozorowej. To pierwsze morskie zamówienie na produkty NautIQ od czasu, gdy Rolls-Royce wprowadził swoje rozszerzone portfolio rozwiązań automatyzacji, które teraz łączy technologie mtu i Servowatch pod jedną marką. Rolls-Royce przejął Servowatch, dostawcę zintegrowanych rozwiązań automatyki morskiej, w 2020 roku.

„Dzięki firmie Rolls-Royce i jej produktom do automatyzacji mtu znaleźliśmy odpowiedniego partnera w zakresie zintegrowanych systemów automatyzacji systemów dowodzenia. To zaawansowana technologia, wyprodukowana w Niemczech. Umożliwi najbardziej wydajną eksploatację statków i zapewni optymalny czas bezawaryjnej pracy, dając niemieckiej marynarce wojennej środki do wypełniania swoich misji w dowolnym miejscu i czasie, dzięki wiedzy i doświadczeniu inżynierów i programistów jednostki biznesowej Rolls-Royce Power Systems ”.


Hein van Ameijden, dyrektor zarządzający Damen Naval

NautIQ Master to najnowsza wersja zintegrowanego systemu zarządzania platformą Rolls-Royce, łącząca zalety sprawdzonych produktów mtu i Servowatch. Oferuje te same podstawowe funkcje, co poprzednia wersja, z rozszerzonymi funkcjami na znacznie bardziej elastycznej i przyszłościowej platformie. NautIQ Foresight to system zarządzania zdrowiem urządzeń firmy Rolls-Royce do zastosowań morskich. Rolls-Royce z powodzeniem umieścił swoje produkty do automatyzacji statków na rynku globalnym i dostarczył klientom rozwiązania do szerokiej gamy zastosowań na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch i pół dekady. Dzięki NautIQ oferuje przyszłościowe portfolio ulepszonych rozwiązań dla całego okrętu.

„To zamówienie jest znaczącym kamieniem milowym dla naszego portfela sprawdzonych rozwiązań automatyki mtu NautIQ, których nazwa została zmieniona. Jest to dowód na to, że nasza strategia dostarczania rozwiązań od mostu do śmigła jest słuszną ścieżką. Jesteśmy jedynym producentem silników na świecie, który może również dostarczyć platformę automatyki do monitorowania i kontrolowania całego statku i jesteśmy dumni, że Damen i niemieckie siły zbrojne wybrały nas do tego ważnego i prestiżowego projektu.


Knut Müller, Wiceprezes Global Governmental w jednostce biznesowej Rolls-Royce Power Systems,

Damen i Rolls-Royce od dawna współpracują w branży stoczniowej. Rolls-Royce dostarczył między innymi silniki wysokoprężne do statku Joint Support Ship HNLMS  Karel Doorman , używanego zarówno przez marynarkę wojenną Holandii, jak i Niemiec.

Damen Naval buduje cztery fregaty klasy F126 wraz ze swoimi partnerami Blohm+Voss i Thales, po tym, jak partnerzy zostali wybrani jako zwycięscy oferenci w 2020 roku w ramach europejskiego procesu przetargowego trwającego kilka lat. Pierwszy okręt ma trafić do niemieckiej marynarki wojennej w Hamburgu w 2028 roku. Wszystkie prace budowlane będą prowadzone w niemieckich stoczniach w Hamburgu, Kilonii i Wolgast.

źródło: DAMEN

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY