navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rohde & Schwarz dostarczy systemy ESM i komunikacji dla fregat F126

Rohde & Schwarz otrzymał kontrakt na dostawę systemu R&S KORA do komunikacji i elektronicznych środków wsparcia radarowego (ESM) dla nowych niemieckich fregat F126.

foto: Damen

Firma Rohde & Schwarz otrzymała z Thales umowę o wzajemnym zysku na dostawę i integrację systemów R&S KORA do komunikacji i elektronicznych środków wsparcia radarowego (ESM) w nowych fregatach F126 niemieckiej marynarki wojennej.

R&S KORA to potężny system przechwytywania i analizy, który wykrywa, identyfikuje i śledzi złożone i szerokopasmowe emisje radarowe, a także transmisje komunikacyjne. System łączy wyniki wykrywania z różnych sygnałów w celu uzyskania pełnego obrazu sytuacji, obejmującego całe widmo elektromagnetyczne dla środowiska o wysokiej czułości i długim zasięgu wykrywania. R&S KORA zapewnia lepszą świadomość sytuacyjną w celu zwiększenia zdolności wczesnego ostrzegania.

„ Rohde & Schwarz z zadowoleniem przyjmuje kontrakt i ma długą historię dostarczania systemów rozpoznania komunikacji radiowej niemieckiemu klientowi”, komentuje Wolfgang Marchl, wiceprezes ds. rozwiązań rządowych w Rohde & Schwarz . „ R&S KORA umożliwia akwizycję, analizę i ocenę sygnałów radarowych i komunikacyjnych na morzu, otwierając nowy wymiar informacji. System jest modułowy i skalowalny, co czyni go idealnym dla niemieckiej marynarki wojennej i będzie wspierał przyszłe złożone wymagania operacyjne”.

Zespół kierowany przez Damena buduje cztery nowe fregaty F126 dla niemieckiej marynarki wojennej wraz z Blohm+Voss i Thales. Kontrakt ten zwiększa udział niemieckiego przemysłu morskiego w projekcie F126. Oczekuje się, że pierwszy statek zostanie przekazany niemieckiej marynarce wojennej w 2028 roku w Hamburgu.

źródło: Rohde & Schwarz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY