navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Przygotowania do ćwiczenia Rekin

W dniach od 5 do 6 kwietnia w Centrum Operacji Morskich – Dowództwie Komponentu Morskiego odbyła się główna konferencja planistyczna (MPC – ang. Main Planning Conference) do międzynarodowego ćwiczenia pod kryptonimem Rekin.

Ćwiczenie planowane w terminie pomiędzy 16 a 22 września br. swoim zasięgiem obejmie głównie południowo-wschodnią część Morza Bałtyckiego. Zasadniczym celem zaplanowanych działań jest integracja uczestniczących w manewrach sił koordynowanych przez Dowódcę Komponentu Morskiego zarówno w wymiarze militarnym jak i niemilitarnym oraz sprawdzenie poprawności przyjętych procedur w zakresie bezpieczeństwa morskiego.

W ćwiczeniu Rekin-22 obok wydzielonych sił polskiej Marynarki Wojennej z 3 Flotylli Okrętów i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zaplanowano udział samolotów i śmigłowców Sił Powietrznych oraz Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, wydzielonego komponentu Sił Specjalnych, jednostek marynarek wojennych Estonii i Łotwy a także elementów pozamilitarnych z Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Urzędów Morskich w Gdyni i Szczecinie.

źródło: COM-DKM

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY